Corvette C8 Convertible s japonským body kitem

Tento Chevrolet Corvette C8 Convertible se těší celosvětové pozornosti. Americký sportovní vůz dostal body kit od japonské společnosti Pandem

Tento Chevrolet Corvette C8 Convertible se těší celosvětové pozornosti. Americký sportovní vůz dostal body kit od japonské společnosti Pandem a další pozornost od německého ladiče Badera. Výsledkem je poutavý sportovní vůz s otevřenou střechou.

Chevy Corvette v novém hávu

Upravené karosářské díly znatelně rozšiřují blatníky Corvetty, a to i pomocí odhalených spojovacích prvků. Přidává také výraznější spoiler na přední hraně a agresivní boční prahy se svislými lamelami u přídě. Záď se může pochlubit pevným zadním křídlem a agresivnějším zadním difuzorem než sériová C8 ‚Vette. Oranžový lak s lesklými černými akcenty dává při pohledu na vůz vyniknout světlé karoserii.

Záď se může pochlubit pevným zadním křídlem a agresivnějším zadním difuzorem než sériová C8 'Vette
Vzadu se nachází pevné křídlo a novější difuzor

Vylepšený Chevrolet Corvette jezdí na desetipaprskových kolech s leskle černou povrchovou úpravou. Vpředu mají průměr 20 palců a vzadu 21 palců. Pro srovnání, sériové nastavení spojuje 19- a 20palcové rozměry na přídi a zádi.

Uvnitř Corvetty beze změn

Bader neprovádí žádné výrazné změny v interiéru. Tato Corvette má černé čalounění s bílým prošíváním. Nechybí ani karbonová vlákna kolem přístrojové desky a na prazích dveří.

Odpružení a pod kapotou

Vylepšené odpružení využívá systém Air Lift Performance. Ten umožňuje řidiči snížit jízdu, aby se vyhoupl nad větší kola.

Jedinými úpravami pohonné jednotky V8 o objemu 6,2 litru je sání vzduchu z uhlíkových vláken a výfuk s nastavitelnými ventily. Připomeňme, že motor C8 má obecně výkon 490 koní a 465 N.m nebo 495 koní a 470 N.m s volitelným paketem Z51.

Od září 2023 dodal Chevrolet za letošní rok zatím 25 438 vozů Corvette
Chevrolet Corvette C8 Convertible

Od září 2023 dodal Chevrolet za letošní rok zatím 25 438 vozů Corvette. To je o 0,2 % více než ve stejném období roku 2022.

Připravte se na variantu ZR1

Chevy s iteracemi na modelu Corvette C8 Convertible ještě zdaleka neskončil. Špionážní snímky a videa nám ukazují, že se chystá varianta ZR1. Podle zatím dostupných podrobností využívá verzi 5,5litrového osmiválce V8 se dvěma turbodmychadly z modelu Z06.

Údajný výkon pohonné jednotky je 800 koní, ale zatím nejsou k dispozici žádné oficiální podrobnosti. Pro srovnání, přirozeně nasávaná verze tohoto motoru v Z06 má 670 koní. Očekáváme, že ZR1 bude mít premiéru buď koncem roku 2023, nebo začátkem roku 2024.

Zdroje: motor1, TowPoint