Chevrolet Corvette zmapuje svých 70 let na výstavě

Již více než sedm desetiletí je Chevrolet Corvette více než jen sportovním vozem - je symbolem amerického inženýrství

Již více než sedm desetiletí je Chevrolet Corvette více než jen sportovním vozem. Stal se symbolem amerického inženýrství a dominantní silou na závodních tratích po celém světě. Od počátků svého vzniku v polovině 20. století až po výrazné triumfy v prestižních závodech, jako jsou Le Mans, Daytona a šampionát IMSA SportsCar Championship, zanechal Corvette na závodních tratích nesmazatelnou stopu. Nyní se tento legendární model představí na výstavě v Petersen Automotive Museum v americkém městě Los Angeles.

Výstava modelu Chevrolet Corvette

Petersen Automotive Museum, proslulé oslavou automobilové historie a inovací ve všech jejich podobách, je opět připravené vzít nadšence na poutavou cestu časem. Tentokrát se chystá výstava s názvem „Corvette v soutěži: Závodní americký sportovní vůz“. Tato výstava slibuje, že se stane podmanivou ódou na závodní dědictví legendárního vozu.

Chevy Corvette "The Real McCoy" z roku 1956
Chevrolet Corvette The Real McCoy z roku 1956

Vítězové věhlasných závodů

Jako důstojnou poctu 70. výročí modelu Petersen Automotive Museum naplánovalo putování historií. Na tomto putování představí pečlivě vybrané závodní Corvetty, které zanechaly stopu ve světě motoristického sportu.

Chevrolet Corvette C7R z roku 2014, vítěz ve své třídě v závodě 24 hodin Daytony a 12 hodin Sebringu v roce 2015
Corvette C7R z roku 2014

Mezi hvězdy výstavy patří model Corvette Callaway LM z roku 1995. Dále vítěz seriálu SCCA Pro Racing World Challenge z roku 1996, Chevy Corvette C5.R z roku 2001, který slavně řídil Dale Earnhardt v závodě 24 hodin Daytony, a Chevrolet Corvette C7R z roku 2014, vítěz ve své třídě v závodě 24 hodin Daytony a 12 hodin Sebringu v roce 2015.

Chevrolet Corvette Grand Sport z roku 1963
Corvette Grand Sport z roku 1963

Pokud se vrátíme ještě hlouběji do historie, výstava hrdě představuje klasické vozy, mezi které patří Chevy Corvette NASCAR z roku 1953, Chevy Corvette „The Real McCoy“ z roku 1956 a Chevrolet Corvette Grand Sport z roku 1963. Všechny tyto vozy se staly symbolem neochvějné přítomnosti vozů Corvette na závodních tratích v průběhu let.

Dveře Charles Nearburg Family Gallery v Petersen Automotive Museum v Los Angeles se veřejnosti otevřou v sobotu 5. srpna. Návštěvníci tak získají jedinečnou příležitost ponořit se do dědictví vozů Corvette. A to od elegantních křivek raných modelů až po vyspělou techniku moderních závodních vozů.

Zdroje: motor1, Towpoint