Polestar 3 se stane prvním elektrickým SUV této značky

Polestar 3 se stane prvním elektrickým SUV této značky na trhu. Model dorazí v říjnu tohoto roku a půjde přímo do konkurence s Teslou Model Y

Polestar 3 se stane prvním elektrickým SUV této značky na trhu. Podle generálního ředitele Thomase Ingenlatha se má cena vozu začít pohybovat od 1,83 milionů korun (75 000 euro) do 2,69 milionů korun (110 000 euro).

Nový Polestar 3 dorazí v říjnu tohoto roku a půjde přímo do konkurence s Teslou Model Y. Generální ředitel značky Thomas Ingenlath prozradil, že by měl vůz stát stát mezi 1,83 milionů korun a 2,69 milionů korun. Pokud Polestar zachová svou současnou evropskou cenovou strategii pro nadcházející SUV, očekáváme, že ceny ve Spojeném království začnou na přibližně 1,7 milionů korun. Přičemž modely s nejvyšší specifikací prolomí hranici 2,8 milionů korun.

Polestar 3

Polestar již představil vnější design 3, třetího samostatného modelu firmy. Model je navržený jako sportovní kupé-SUV pro umístění nad Polestar 2 a nadcházející Polestar 4. Tedy pokud jde o velikost a umístění v sestavě.

Nejnovější neskryté snímky ukazují zadní část vedle nového Polestar 5. Pochlubit se může zadní světelnou lištou po celé šířce a podobným designem zadního nárazníku jako Polestar 2. Panoramatický skleněný střešní panel, který se zakřivuje dolů směrem k zadnímu střešnímu spoileru, dává Polestar 3 sportovnější profil. Tento zadní spoiler není jediným aerodynamickým prvkem na výstavě. Na nedávném obrázku zveřejněném společností Polestar jsme mohli vidět větrací otvory v přední části kapoty. Dále zapuštěné kliky dveří a větrací otvory za zadními koly.

Široké zadní náběhy vedou do C-sloupku, který není příliš nepodobný Volvu C40. Přední část má sevřenou náběžnou hranu, což vše pomáhá dodávat Polestar 3 více sportovní vzhled. To je stejně dobře, protože začne konkurovat vozům jako jsou Audi Q4 e-tron Sportback a Tesla Model Y.

Premiéra Polestar 3 je naplánovaná na říjen tohoto roku. Zákazníci si mohou objednávat elektrické SUV ode dne jeho odhalení
Vozy Polestar

Premiéra Polestar 3 je naplánovaná na říjen a zákazníci si mohou objednávat plně elektrické SUV ode dne jeho odhalení.

Spolupráce značky Polestar

Thomas Ingenlath, generální ředitel Polestaru, nedávno prozradil, že značka naváže globální partnerství s autopůjčovnou Hertz. Mají za cíl dodat 65 000 vozů v průběhu příštích pěti let. Přestože Polestar připouští, že počet vozů dodaných v letošním roce se snížil na 50 000 z 65 000.

Ingenlath také řekl: „Žádné krátkodobé až střednědobé ekonomické dopady nenarušily náš cíl prodat 290 000 vozů v roce 2025. Což je desetkrát více, než jsme prodali v roce 2021. Očekává se, že Polestar 3 bude tvořit velkou část těchto prodejů.

Polestar 3 má také sdílet svůj výrobní závod s příští XC90 v továrně Volvo v Jižní Karolíně a měl by být spuštěný na začátku roku 2023. „Polestar 3 se začne vyrábět v Americe pro naše americké zákazníky,“ řekl generální ředitel Polestar Thomas Ingenlath. Stane se nejdůležitějším trhem pro tento model. Avšak bude globálně uvedený na trh a také postavený v Číně pro export na evropský trh.

Design vozu

Celkový design Polestar 3 hodně sdílí s konceptem luxusního sedanu Precept, převedeným do vyšší karoserie SUV. Nejzřetelnější je to na designu přední části, která využívá podobný profil světlometů ve tvaru T. Dále tenkou zaslepenou mřížku chladiče a skloněnou kapotu.

„Polestar 3 se stane SUV pro elektrický věk. Naše designová identita se vyvíjí s tímto špičkovým velkým luxusním elektromobilem se silným, individuálním charakterem značky,“ říká Thomas Ingenlath. „S tímto vozem vracíme „sport“ zpět do SUV a zůstáváme věrní našim výkonnostním kořenům.“

Podle Thomase Ingenlatha se Polestar 3 stane SUV pro elektrický věk
Polestar 3

V roce 2020 ředitel designu společnosti Polestar Max Missoni vysvětlil, že Precept se stane silným ukazatelem toho, co pro značku přijde. Přičemž 3 SUV se stane prvním z řady modelů, které se jím inspiruje.

„Dalším vozem, který Polestar uvede, je Polestar 3,“ řekl Missoni. „Jedná se o vysoce výkonné SUV, které je svým stylem karoserie jiným vozem. Ale řekl bych, že Precept slouží jako předchůdce designového jazyka, který v tomto voze uvidíte.“

I když jsme ještě neviděli uvnitř Polestar 3, Missoni také potvrdila, že interiér a informační a zábavní systém Precept předvídá, co přijde dál v modelech Polestar. „Toto je docela realistické prohlášení o naší budoucnosti,“ zdůraznil.

Missoni vysvětlila, jak se Polestar postupně oddělil od Volva z hlediska stylu. Podle šéfa designu, zatímco Polestar 1 vycházel převážně z Volvo Concept Coupé z roku 2013, Polestar 2 představoval rozchod.

Design Polestar 3 má vytvořit větší stupeň vizuálního oddělení mezi Polestarem a sesterskou značkou Volvo. Svou platformu SPA2 bude sdílet s Volvem XC90 nové generace a dorazí zhruba ve stejnou dobu jako jeho příbuzný SUV.

Sportovní nastavení

Zatímco však elektrické SUV od Volva klade důraz na jízdní komfort, verze Polestar se pochlubí sportovnějším nastavením podvozku. Missoni tvrdila, že to bude výkonné SUV a výkonnější dvouelektrický motor Polestar 3 to odráží. Polestar tvrdí, že 3 nabídne plně elektrický dojezd 600 km.

Nová platforma SPA2 je evolucí první architektury SPA (Scalable Product Architecture) a byla navržena tak, aby vyhovovala vozům včetně dalších S60 a V60 a také větších modelů S90 a V90. Menší Volva a Polestary, jako je 2, používají architekturu CMA, která se stala základem XC40 Recharge a nového C40. Očekáváme, že to podpoří nový Polestar 5, ale ne menší Polestar 4.

Zatímco většina technických omezení menší platformy CMA je již známa, SPA2 je zcela novým krokem. Na Polestar 3 a příští XC90 představí Volvo řadu plně elektrických pohonných jednotek a uvnitř uvidíme integraci komplexnějšího informačního a zábavního systému v souvislosti s nadcházející aktualizací Apple CarPlay.

Zdroje: autoexpress, Top Vozíky