Porsche Mission X koncept se objeví na Rennsportu

Porsche odhalilo ohromující koncepční studii Mission X. Firma zatím neplánuje její výrobu, ale na podzim se objeví na Rennsport Reunion 7

Porsche minulý měsíc odhalilo ohromující koncepční studii Mission X. Automobilka zatím neplánuje její výrobu, ale to jí nebrání v tom, aby s ní vyrazila na turné. Poprvé navštíví USA letos na podzim, kdy má mít premiéru na letošním Rennsport Reunion 7.

Porsche Mission X

Rennsport Reunion začne ve čtvrtek 28. září a potrvá do neděle 1. října na závodní dráze Laguna Seca v Kalifornii, přičemž každý den bude nabitý motoristickými aktivitami. Akce je setkáním závodních vozů Porsche a jezdců, což je ideální místo pro představení Mission X v Americe. Generální ředitel Porsche Motorsport North America Alwin Springer a trojnásobný šampion IMSA GT2 Patrick Long si vezmou premiéru vozu na starost.

Mission X je pohledem do potenciální budoucnosti značky Porsche a zároveň navazuje na stopy, které zanechaly modely 959, Carrera GT a 918 Spyder
Koncept Porsche Mission X

Mission X je pohledem do potenciální budoucnosti značky Porsche a zároveň navazuje na stopy, které zanechaly modely 959, Carrera GT a 918 Spyder. Vzhled mu rozhodně nechybí, ale o plně elektrickém pohonu toho automobilka mnoho neprozradila. Koncept nabízí minimálně jednu koňskou sílu na kilogram hmotnosti.

Mission X bylo stvořeno pro rychlost

Když se Porsche rozhodlo navrhnout Mission X, učinilo tak s cílem vytvořit nejrychlejší silniční vozidlo na Nordschleife na Nürburgringu. Tedy pokud se model někdy dostane do výroby. Pokud jej Porsche postaví, musí také vytvářet větší přítlak než současný model 911 GT3. A to více než 900 kg při rychlosti 200 km/h a 1 895 kg při rychlosti 284 km/h.

Když se Porsche rozhodlo navrhnout Mission X, učinilo tak s cílem vytvořit nejrychlejší silniční vozidlo na Nordschleife na Nürburgringu
Elektromobil Mission X byl zrozen pro rychlost

Elektromobil získá do výbavy 900V baterii, která podle Porsche umožní Mission X nabíjet zhruba dvakrát rychleji než Taycan Turbo S. Má odstupňovaná 20 a 21″ ultralehká hořčíková kola, boční kamery místo zrcátek a stejný rozvor jako 918 Spyder, přičemž je kratší (177 cm na délku) a širší (78,7 cm).

Začne se model sériově vyrábět?

Není jasné, nakolik je pravděpodobné, že Porsche začne nový elektrický hyperautomobil vyrábět. V modelové řadě je pro takový model určitě místo, protože značka uvádí na trh další elektromobily, a podle generálního ředitele Porsche Olivera Blumeho se o něm uvažuje.

Není jasné, nakolik je pravděpodobné, že Porsche začne nový elektrický hyperautomobil vyrábět
Interiér Porsche Mission X

Minulý měsíc pro Motor1.com uvedl, že společnost začne uvažovat o jeho výrobě „v průběhu měsíce“, ale zatím oficiálně neoznámila možnou budoucnost konceptu.

Čtyřdenní akce Rennsport Reunion 7

Dokud Porsche oficiálně nedá zelenou, je tento model pouze konceptem, který si můžete osobně prohlédnout na podzim v Americe. Čtyřdenní vstupenka na Rennsport Reunion 7 se všeobecným vstupem a vstupenkou do paddocku stojí 205 dolarů (4400 Kč). Jednodenní vstupenky stojí 100 dolarů (2100 Kč) na čtvrtek a pátek a 135 dolarů (2900 Kč) na sobotu a neděli. K dispozici jsou také dvoudenní a třídenní balíčky vstupenek. Za poplatek jsou k dispozici také kempy.

Zdroje: motor1, Vapol