Batur Cabrio s motorem W-12

Nejnovější výtvor značky Bentley je stejně tak uměleckým dílem jako automobilem. Kabriolet Batur je mimořádně exkluzivní a na míru šité pojetí již tak velkolepého kupé Batur. To jsme řídili v loňském roce. Výroba celosvětově omezili na pouhých 16 kusů, a než se zeptáte, ne, nemůžete si ho koupit. Bentley totiž oslovilo klienty, kteří jsou podle něj hodni zakoupení limitovaného modelu.

Kouzlo modelu Batur spočívá v úpravách, které umožňuje divize Mulliner společnosti Bentley. Šestnáct vybraných zákazníků automobilky spolupracuje ruku v ruce se značkou na vytvoření svého ideálního kabrioletu Batur. Podle společnosti Bentley je možnost přizpůsobení si každé části vozu, pokud jde o barvu a povrchový materiál. Barevné možnosti jsou omezené pouze kreativitou zákazníka, přičemž automobilka upřesňuje, že na stole je i ručně malovaná grafika. Dokonce i materiály střechy kabrioletu jsou předmětem jednání.

Bentley uvádí, že „vzduchový most“ za sedadly je nejen odkazem na staré vozy Barchetta, ale slouží také jako částečně uzavřený zavazadlový prostor. Interiér je výrazně rozdělený mezi sedadlo řidiče a spolujezdce. Ve voze Batur si nebudete moci opřít ruku o nohu svého partnera. Sedadla jsou rozdělené velkou středovou konzolou. Na té je řada ovládacích prvků, od voliče převodovky přes tlačítko start/stop motoru až po tlačítka ovládání klimatizace. Pokud jste si mysleli, že s drahou výbavou je konec, zamyslete se znovu. Ovladač jízdních režimů obklopující tlačítko zapalování si máte možnost potáhnout 18karátovým 3D zlatem, stejně jako ovladače klimatizace a horní středová značka na volantu.

Batur

Batur s motorem W-12 o objemu 6,0 litrů

Kabriolet Batur sdílí s kupé výkonný dvakrát přeplňovaný motor W-12 o objemu 6,0 litru. Oba dostaly nový systém sání, vylepšená turbodmychadla a „rozsáhlou rekalibraci“, díky níž má Batur výkon 740 koní a točivý moment 988 N.m. Vůz má také nové turbodmychadlo, které je součástí výbavy. Mohutná pohonná jednotka je spojená s osmistupňovou dvouspojkovou automatickou převodovkou Bentley. Automobilka uvádí, že kabriolet Batur je „jedním z posledních“, který využívá ikonický agregát W-12. Důležité je, že Bentley neřekl, že Batur bude poslední, což naznačuje, že můžeme očekávat ještě minimálně jedno ultraexkluzivní Bentley poháněné tímto legendárním motorem.

O cenách Bentley tentokrát pomlčelo. Nicméně očekáváme, že základní cena kabrioletu Batur bude jako u kupé, tedy kolem 2,1 milionu dolarů (49 milionů Kč). Vzhledem k plánovanému ukončení výroby modelu W-12 letos v létě je pravděpodobné, že někteří z 16 vyvolených již pracují na úpravách svého ideálního Baturu. Očekáváme, že je uvidíte na silnicích co nevidět. Tedy pokud budete mít štěstí.