Ineos Grenadier zahajuje výrobu v Severní Americe

Společnost Ineos Automotive zahájila minulý týden výrobu vozidel s pohonem všech kol Grenadier pro severoamerický trh

Společnost Ineos Automotive zahájila minulý týden výrobu vozidel s pohonem všech kol Grenadier pro severoamerický trh. Výroba probíhá v závodě ve francouzském Hambachu a první Grenadier v americké specifikaci – Belstaff Fieldmaster ve skotské bílé barvě, sjel z linky ve čtvrtek.

Grenadier půjde na dračku

Společnost se sídlem ve Velké Británii, která se specializuje na robustní, užitková SUV, již má pro americký trh 7 000 objednávek. Očekává, že dodávky začnou do USA proudit v listopadu. Kanada by měla následovat v lednu. Severní Amerika se po svém zavedení stane největším trhem pro společnost Ineos Automotive.

Ineos Grenadier má podvozek s plně skříňovým žebřinovým rámem s pevnými nosníkovými nápravami
Pod kapotou se nachází 3,0litrový motor V6

Ineos Grenadier má podvozek s plně skříňovým žebřinovým rámem s pevnými nosníkovými nápravami. Pohání jej 3,0litrový řadový šestiválcový motor s turbodmychadlem. Je navržený pro praktičnost a všestrannost a zahrnuje řadu prvků, jako jsou zadní dveře dělené v poměru 70:30 a integrované střešní tyče. Interiér je směsicí nejnovějších technologií, pohodlí a uspořádání, které upřednostňuje funkčnost.

Investice do závodu v Hambachu

Na podporu výroby modelu Grenadier získala společnost Ineos Automotive v lednu 2021 od společnosti Mercedes-Benz závod v Hambachu a investovala do něj přes 53,4 milionu dolarů. Výrobní linka se může pochlubit pokročilými funkcemi, včetně nové poloautomatické lakovny, plně automatizované karosárny a vylepšeného centra kvality.

Interiér je směsicí nejnovějších technologií, pohodlí a uspořádání, které upřednostňuje funkčnost
Interiér nového modelu Grenadier

Lynn Calder, generální ředitel společnosti Ineos Automotive, vyjádřil nadšení z tohoto výrobního milníku a zdůraznil strategický význam závodu v Hambachu. „Zahájení výroby severoamerických vozidel je pro společnost Ineos Automotive a zejména pro závod Hambach významným okamžikem,“ uvedl Calder. „V posledních šesti měsících jsme zvyšovali tempo výroby, abychom zajistili, že budeme schopni dodávat zákazníkům co nejrychleji a zároveň zachovat standardy kvality světové úrovně, které jsme si stanovili.“

Situace v Severní Americe

Severoamerický tým společnosti Ineos Automotive se sídlem v Raleighu v Severní Karolíně se připravuje na oznámení první sady jmenovaných prodejců. Greg Clark, výkonný viceprezident společnosti Ineos Automotive pro Severní a Jižní Ameriku, vyjádřil nadšení z blížícího se oznámení a z cesty k zákazníkům, na které se Grenadier objeví. Tato expanze významně posílí globální působnost automobilky, která již zahrnuje více než 20 trhů.

Kromě modelu Grenadier plánuje Ineos do konce desetiletí uvést na trh tři nové modely. A to včetně dvou plně elektrických vozidel. Plánovala také verzi modelu Grenadier na vodíkový pohon, ale její uvedení na trh odložila kvůli nedostatku infrastruktury.

Zdroje: motor1, TowPoint