Suzuki Jimny G je nejroztomilejší terénní vozidlo

Vyladěné Suzuki Jimny s karosérií třídy G je tím nejrozkošnějším vozem, který dnes uvidíte. Společnost Damd mu dala jméno Little G Traditional

Jsme ochotni se vsadit, že vyladěné Suzuki Jimny s karosérií třídy G je tím nejrozkošnějším vozem, který dnes uvidíte. Společnost Damd si vzala na paškál SUV a udělala z něj Mercedes-Benz třídy G připravený na rallye. Stroj nese název Little G Traditional, protože něco tak roztomilého si zaslouží drsně znějící jméno.

Suzuki Jimny třídy G

Kompletní sada se skládá z 10 dílů. Obsahuje novou mřížku chladiče s vodorovnými lamelami a kryty světlometů s tenkou svislou mřížkou vpředu. Přepracovaný nárazník má blokový design a pod hlavními světlomety jsou umístěná jantarová obdélníková mlhová světla. Přepracovaná kapota přidává do rohů malá světla, která mají vlastní ochranné kryty pro případ, že se s tímto Jimnym vydáte na výlet do terénu.

Roztomilý obtisk na dveřích zobrazuje velblouda z profilu s nápisem "Traditional" pod dromedárem
Model Jimny od společnosti Damd s velbloudem na dveřích

Model Jimny od Damdu nese masivní sadu bočních zrcátek, takže by neměl být problém vidět, co je za vámi. Tuner také přidal nové spodní lišty. Roztomilý obtisk na dveřích zobrazuje velblouda z profilu s nápisem „Traditional“ pod dromedárem. Díky blatníkům za koly vypadá stroj schopnější jízdy v terénu.

Nejsou součástí standardní výbavy, ale Damd předvádí Little G Traditional se střešním nosičem s dřevěnými akcenty na přídi a bocích. Ten dodává malému SUV robustní vzhled.

Jedinou změnou na zádi je nový nárazník, který má kostrbatý vzhled. Jeho krátká výška odhaluje komponenty zadního zavěšení.

Cena a nabídka vylepšení interiéru

Damd si za celou sadu účtuje ekvivalent 2 254 dolarů (51 700 korun). Pořízení laku zvyšuje cenu o 504 dolarů (11 500 korun).

K dispozici jsou vínově červené kostkované potahy sedadel, které dodají kabině výrazný barevný nádech
Interiér s vínově červenými kostkovanými potahy

Společnost nabízí také vylepšení interiéru. K dispozici jsou vínově červené kostkované potahy sedadel, které dodají kabině výrazný barevný nádech. Pro lidi, kteří hledají něco decentnějšího, je k dispozici modrošedá verze tohoto vzoru.

Pohonné ústrojí Jimny

Damd se nedotýká pohonného ústrojí modelu Jimny. V Japonsku se toto malé SUV dodává s přeplňovaným tříválcovým motorem o objemu 658 cm3 s výkonem 63 koní a točivým momentem 71 N.m. Na trhu je k dostání i v Japonsku. Všechny modely se dodávají s pohonem všech kol a možností volby pětistupňové manuální nebo čtyřstupňové automatické převodovky.

Zdroje: motor1, Vapol