První plně e-Mokes sjely z výrobní linky ve Velké Británii

Nedávné oživení ikonické plážové buginy Mini Moke pod vedením britské společnosti Moke International nabralo během evropského léta elektrický směr a z výrobní linky nyní sjíždějí první bezbenzínové modely s plnou rychlostí.

Elektrické vozidlo s nulovou hlučností

Původně navržený stejným mužem za Mini, Sirem Alecem Issigonisem, lehký užitkový vůz pojmenovaný po slangovém výrazu pro osla, se „přepracoval“ jako plně elektrické vozidlo. Které nabízí zvýšený výkon, nulovou hlučnost a – podle Mokea – dojezd cca 120-140 km.

Společnost Moke International uvedla, že po letech v dílně nový plně elektrický Moke, který se vyrábí ve Spojeném království, vyrazí na britské silnice včas pro „slavné léto otevřeného motorismu“.

Zákazníci ve Spojeném království, kteří provedli rezervaci, mohou od června očekávat dodávku svých nových vozů prostřednictvím místního distributora Moke, Hendy Group. A stejně tak zákazníkům ve Francii.

„V poslední době prosazovali benzinové moky všichni od Kate Moss po George Russella,“ uvedla obchodní ředitelka Moke International Robyn Kennedyová v prohlášení.

„Náš tým neúnavně pracoval tři roky na vývoji a výrobě důstojného, ​​udržitelného nástupce s nejnovějšími technologiemi.“

Elekrický Moke

Aby se stal tryskový set nakloněn, elektrické Mokes mají být k dispozici hostům v Beaverbrooku, „v podstatě anglickém venkovském sídle“. A mají se vystavovat v „oficiálním zážitkovém centru“ v Saint-Tropez.

A mezinárodní klienti luxusních realitních společností Bo-House a Tardieu Immobilier budou mít také přístup k exkluzivnímu měsíčnímu balíčku předplatného.

To, říká Moke, rozšíří svobodu a radost z řízení elektrického Moke bez závazku vlastnictví.

„Moke je o venkovských cestách, plážových výletech, letním vánku ve vlasech a užívání si cesty, spíše než spěchání z bodu A do bodu B,“ říká Kennedy.

Například Moke říká, že baterie má dostatečný dojezd pro „nejméně tři zpáteční cesty z Cap-Ferrat do Monaka. A to při dostatečně klidné rychlosti 80 km/h“.

Kromě Velké Británie a Francie není jasné, jak bude elektrický Moke dostupný na jiných trzích v Evropě nebo v zahraničí, nejméně ze všech v koloniích.

Ale v září loňského roku, kdy se objevovaly verze se zážehovým motorem rebootovaného Moke, zástupci značky řekli Drive, že touha přivézt jej zpět do Austrálie je „nám drahá“.

,,Naprosto rádi bychom nějakým způsobem přivezli Mokea do Austrálie,“ řekl mluvčí Drive. ,,Velmi se díváme na Austrálii jako na velký mezinárodní trh pro Moke.“

Online rezervační formulář

Austrálie jistě dělá škrt v rozevíracím seznamu zemí AZ na online rezervačním formuláři, ale také Ázerbájdžán, Tuvalu a Zambie.

Pokud jde o specifikace, je to z velké části situace co-vidíš je-co-dostaneš s Moke, s několika zvonky a píšťalkami. Nebo, když na to přijdeme, se standardními bezpečnostními prvky. Design je velmi věrný originálu.

elektrická dýmovnice, První plně e-Mokes sjely z výrobní linky ve Velké Británii
Elektrická dýmovnice

Podle webu má dojezd baterie 144 km (což se zdá více, než se uvádí v tiskové zprávě). A s dobou nabíjení kolem čtyř hodin, podléhá testování WLTP. Nejvyšší rychlost je 100 km/h.

Počáteční cena elektrického Moke je necelých 1 200 000 Kč. Což je na webových stránkách uvedeno dříve na pobřeží a nebo místních pobídkách.

Za tuto cenu si můžete vybrat z řady barev včetně Wave Blue, Sunlight Yellow. Dále pak Sunset Orange, Scuba Blue a Granite Grey. Moke International říká, že zákazníci si mají později v tomto roce přizpůsobit svůj vůz přesně podle svého vkusu a citlivosti.

Moke také říká, že použité baterie se mají shromažďovat vyhrazeně partnerem. A mají se tak znovu použít pro použití v jiných aplikacích. Jako se stává skladování energie, nebo když se již nebudou používat,mají se zodpovědně recyklovat odborníky.

Zdroj: thedriven, Vapol