Nissan Sentra s vylepšeným designem

Nissan osvěží osmou generaci modelu Sentra pro modelový rok 2024. Automobilka aktualizuje design a zefektivní pohonnou jednotku

Společnost Nissan osvěží osmou generaci modelu Sentra pro modelový rok 2024. Automobilka aktualizuje design napříč modelovou řadou a zefektivní pohonnou jednotku. Nissan však zatím neposkytl nová čísla spotřeby paliva.

Osmá generace modelu Sentra

Při zahájení prodeje na konci léta začne Nissan nabízet model Sentra 2024 ve třech stupních výbavy. A to ve výbavách S, SV a SR. Každá Sentra dostane novou přední masku s přepracovanou mřížkou chladiče ve tvaru písmene V, čistší design spodní části nárazníku a nové světlomety.

Při zahájení prodeje na konci léta začne Nissan nabízet model Sentra 2024 ve třech stupních výbavy. A to ve výbavách S, SV a SR
Vylepšený Nissan Sentra nabídne tři stupně výbavy

Stupeň SV přichází s novým paketem SV Premium pro rok 2024, který zahrnuje audiosystém Bose s osmi reproduktory, integrovaná směrová světla v bočních zrcátkách a inteligentní systém Nissan Around View Monitor. Výbava SV je k dispozici také s novým designem 16″ kol.

Kromě nové tváře, kterou Nissan u sportovní varianty zvýraznil tmavými chromovanými lištami, dostala Sentra SR několik dalších novinek. Vzadu automobilka aktualizovala spodní masku a zároveň dala třídě nový design 18″ kol. Uvnitř je verze SR standardně vybavená vyhřívanými předními sedadly a novou červenooranžovou barvou akcentního prošívání, která více odpovídá tomu, co Nissan nabízí u modelů Altima SR a Frontier PRO-X a PRO-4X.

Vzadu automobilka aktualizovala spodní masku a zároveň dala třídě nový design 18" kol
Sentra má nový design 18″ kol

Model SR dále vyniká červeným obložením vpředu a vzadu. Je také k dispozici s možností dvoubarevného lakování, které obsahuje černou střechu. Na výběr je bílá Aspen Tricoat, oranžová Monarch Metallic, modrá Electric Blue Metallic a nová šedá Atlantic Gray.

Výbava

Standardní výbava modelu Sentra 2024 obsahuje bezpečnostní štít Nissan Safety Shield 360. Obsahuje šest asistenčních systémů pro řidiče: automatické nouzové brzdění s detekcí chodců, upozornění na křížící se provoz vzadu, upozornění na vybočení z jízdního pruhu, automatické brzdění vzadu, upozornění na mrtvý úhel a asistent dálkových světel. Varování před čelní srážkou je součástí standardní výbavy, zatímco inteligentní tempomat Nissan je k dispozici.

Pod kapotou Sentry

Pod známými plechy se skrývá nová bezstupňová převodovka Xtronic. Ta je spojená s 2,0litrovým řadovým čtyřválcem modelu Sentra a je doplněná o funkci stop-start. Motor dosahuje výkonu 149 koní a točivého momentu 146 N.m.

Motor dosahuje výkonu 149 koní
Pod kapotou se nachází čtyřválcový 2,0l motor

Nissan uvádí, že aktualizace zlepšují efektivitu modelu Sentra, ale oficiální čísla EPA pro USA oznámí později. Nissan v roce 2023 dosahuje spotřeby 8,11 l/100 km ve městě, 6,03 l/100 km na dálnici a 7,12 l/100 km v kombinovaném provozu. Sentra SR je na tom o něco hůře, dosahuje 8,4 l/100 km ve městě, 6,35 l/100 km na dálnici a 7,35 l/100 km v kombinaci.

Cena a výroba

Nevíme, kolik by mohl nový model Nissan Sentra 2024 stát, až se dostane k prodejcům. Tato informace by měla přijít společně s údaji o spotřebě paliva. Cena Nissanu S 2023 začíná na 21 145 dolarech (468 000 korun). Tato cena zahrnuje příplatek 1 095 dolarů (24 000 korun) za místo určení. Cena modelu Sentra SR 2023 je 24 035 dolarů (531 000 korun). Neočekáváme, že by se cena modelu Sentra 2024 o mnoho zvýšila.

Prodeje modelu Sentra klesly mezi lety 2021 a 2022 o téměř 40 % na propastných 77 124 kusů. Tím se staly jedním z nejhorších prodejních roků tohoto modelu za posledních deset let. Rok 2023 nevypadá pro tento model o mnoho lépe, neboť jeho prodeje do prvního čtvrtletí poklesly o 17 % ve srovnání se stejným obdobím loňského roku. Uvidíme, zda aktualizace pomohou zpomalit nebo zvrátit propad prodejů modelu Sentra.

Zdroje: motor1, Vapol