GMC Hummer EV, proměna v mobilní dům

Sám o sobě vypadá mohutný pick-up GMC Hummer EV, že zvládne cokoli a dojede kamkoli. Za předpokladu, že jeho baterie má dostatek energie, aby dojel tam a zpět. Poté, co jsme na upoutávkových obrázcích ochutnali jeho potenciál pro jízdu v terénu, GMC nyní plně odhalilo novou výbavu EarthCruiser pro Hummer s lůžkem. Tato proměna z něj udělá pojízdný dům na elektrický pohon, i když s největší pravděpodobností bude stát dohromady hodně přes 100 tisíc dolarů (2,2 milionu Kč).

Elektrické dobrodružství s GMC Hummer EV

Společnost GMC se při tvorbě úpravy Hummeru EV spojila s oregonskou firmou EarthCruiser Overland Vehicles. Přestavba EarthCruiser zaujme zejména dobrodruhy, kteří mají hluboko do kapsy a touží prozkoumávat přírodu – stejně jako se nebojí vydat do neznáma pouze na baterie.

gmc hummer ev sut with earthcruiser upftit rear
GMC Hummer EV

Skříň, kterou vývojáři namontovali v 1,5 m posteli elektrického vozu, je vyrobená z uhlíkových vláken a má výsuvnou střechu. Celkové rozměry konstrukce jsou 5,5m, přičemž její část překrývá střechu GMC Hummeru EV s kabinou pro posádku (tam patří plnohodnotné lůžko). Se zvednutou střechou je obytný vůz vysoký 3 m a uvnitř je až 2 m místa k stání. Sklopením střechy se celková výška sníží na 2,3 m.

Luxusní táboření

Hummer EarthCruiser je víc než jen stan s pevnou konstrukcí. Má mnoho stejného vybavení jako doma. Najdeme zde lednici, dřez, vařič, ohřívač vody a 7,0 palcový dotykový ovládací panel. Vše napájí solární panely na střeše, jež napájejí elektrický systém o kapacitě 6,0 kWh, který údajně zajistí energii na sedm dní. Během této doby se lidé udržují v čistotě pomocí venkovní sprchy EarthCruiser a v noci jsou k dispozici venkovní světla, která navozují atmosféru.

gmc hummer ev sut with earthcruiser upftit interior
GMC Hummer – prostor

GMC uvádí, že přestavba prostřednictvím systému EarthCruiser by měla být k dispozici někdy v roce 2024. Zájemci o rezervaci přestavby EarthCruiser pro GMC Hummer EV SUT tak mohou učinit na webových stránkách společnosti. Jen nezapomeňte, že nákladní vůz musíte zajistit samostatně. Také dodatečná hmotnost karavanu a zvýšený aerodynamický odpor sníží jeho dojezd. Ten je v současné době podle odhadů EPA až 526 km.

Přestože nevíme, kolik přestavba stojí, společnost EarthCruiser je známá hardcore přestavbami, které naopak stojí mnohem více než skromný stan Coleman. Pick-up GMC Hummer EV z roku 2023 již stojí téměř šestimístnou částku. Takže předpokládáme, že jejich kombinovaná cena nebude levná. Přesto si myslíme, že ti, kteří si ho pořídí, budou vlastníci jednoho z nejúžasněji vypadajících overlanderů na silnici nebo na cestě.

Zdroj: caranddriver, Vapol