GT2 Pro je nový sportovní vůz od Mercedesu

Mercedes-AMG GT2 Pro se představil bohatým nadšencům do motoristického sportu. Ceny začínají na částce kolem jedenácti milionů korun za kus

Mercedes-AMG GT2 Pro se představil bohatým nadšencům do motoristického sportu, kteří chtějí vyrazit na trať. Ale ne nutně pro ty, kteří chtějí závodit. Ceny začínají na částce kolem jedenácti milionů korun za kus.

Mercedes-AMG GT2 Pro

Model Pro vychází ze stávajícího modelu Mercedes-AMG GT2. Nová varianta získává systém Push2Pass. Tento systém dočasně zvyšuje výkon 4,0litrového osmiválce s dvojitým turbodmychadlem na 739 koní (551 kW) oproti standardním 697 koním (520 kW) při běžné jízdě. Sekvenční šestistupňová převodovka má upravené převodové poměry.

Mercedes u nového modelu upravuje aerodynamiku přidáním větších koncovek zadního křídla
Mercedes-AMG GT2 Pro přidal větší koncovky zadního křídla

GT2 Pro dostane také sadu čtyřcestně nastavitelných tlumičů, zatímco stávající okruhový stroj používá třícestně nastavitelné kusy. Mercedes u nového modelu upravuje aerodynamiku přidáním větších koncovek zadního křídla.

Všechny modely GT2 Pro se dodávají s matně šedou karoserií s čajovými pruhy. Osmnáctipalcová kola mají odpovídající barevné schéma. Prvky karoserie z uhlíkových vláken dostaly světlou povrchovou úpravu. V kabině má lak nad středovou konzolou namodralý odstín. O pohodlí řidiče během jízdy na okruhu se stará klimatizace. Pro zajištění bezpečnosti je vůz vybavený karbonovou bezpečnostní buňkou, pětibodovými bezpečnostními pásy, bezpečnostními sítěmi, hasicím přístrojem a výsuvným poklopem na střeše.

Další vybavení pro závodníky

Kupující dostanou také řadu příslušenství zaměřeného na okruh. Puma dodává závodní kombinézu, rukavice, boty, a dokonce i soutěžní spodní prádlo – pro všechny případy. K dispozici je také helma Bell s designem Mercedes-AMG GT2 Pro.

GT2 Pro sice není v dodané podobě způsobilý k závodění, ale kupující si ho mohou upravit tak, aby byl legální pro soutěže
Interiér sportovního vozu GT2 Pro

Mercedes nabízí několik možností pro zákazníky, kteří hledají další vybavení. Bezpečnostní buňka pro spolujezdce znamená, že na trati může jezdit i druhý cestující. K dispozici je také chlazení sedadla a přilby a pitný systém. Kupující si mohou dokonce zajistit instruktáž od člena Mercedes-AMG Driver Pool.

GT2 Pro sice není v dodané podobě způsobilý k závodění, ale kupující si ho mohou upravit tak, aby byl legální pro soutěže. Zákazníci dokonce získají přednostní přístup k účasti na závodech AMG Racing Series.

GT3 Edition 55

AMG GT2 a Pro nejsou jedinými variantami závodních vozů pro toto sportovní kupé Mercedes. V srpnu automobilka představila model GT3 Edition 55 v limitované edici pouhých pěti kusů. Tento model neměl homologaci FIA pro soutěže, a tak společnost posunula výkon 6,3litrového osmiválce na 650 koní. Tedy přibližně o 100 koní více než u běžného modelu GT3. Společnost si za ně účtovala zhruba 620 000 dolarů (14,1 mil. korun).

Mercedes má možná na obzoru vysoce výkonné, silniční AMG GT. Concept E Performance měl kromě 4,0litrového osmiválce se dvěma turbodmychadly také elektromotor na zadní nápravě. Automobilka uvedla, že celkový výkon systému přesahuje 800 koní.

Zdroje: motor1, Vapol