Rychlá technologie gravitačního skladování energie

Australský start-up Green Gravity v oblasti obnovitelných zdrojů se spojil s dodavatelem podzemní těžby RUC. A to proto, aby urychlil komercializaci své technologie gravitačního skladování energie.

Společnost Green Gravity a dodavatel těžby RUC se sídlem v Západní Austrálii se dohodly na spolupráci na technických příležitostech a datových přehledech. A dále taky na obchodních ujednáních spojených se systémy gravitačního skladování energie.

Green Gravity si klade za cíl využít gravitace k vytvoření čisté, přenositelné energie. Jeho rychlá technologie se opírá o zvedání a spouštění ultra těžkých závaží ve starších důlních šachtách a při tom roztáčí turbínu, která vyrábí elektřinu. A v podstatě poskytuje alternativu k přečerpávacím vodním elektrárnám nebo bateriím bez potřeby vody nebo chemikálií.

Generální ředitel Green Gravity Mark Swinnerton řekl, že rychlá technologie skladování energie společnosti „představuje průlom v hledání ekonomického dlouhodobého skladování obnovitelné energie“.

,,Green Gravity přináší nové technologie do stávající populace důlních šachet,“ řekl. „Opětovným využitím těžebních aktiv lze udržet nízké náklady. Použitím gravitace jako paliva se obejdeme bez spotřeby kritické vody, půdy a chemikálií, na které se spoléhají jiné skladovací technologie.“

Cílem společnosti Green Gravity je využít gravitaci k vytvoření čisté energie

Rychlá technologie gravitačního skladování energie

Swinnerton uvedl, že partnerství s RUC spojuje schopnosti těžebního dodavatele v operacích hloubení šachet a těžebních operacích s technologií Green Gravity. Což je kombinace, o které se domnívá, že „má potenciál výrazně urychlit a zlepšit nasazení systémů. A to pro ukládání gravitační energie do šachet… Probíhá podrobný návrh našeho systému skladování energie v komerčním měřítku. Ten integruje globální měřítko a inovativní myšlení RUC do oblastí, jako je systém vertikální přepravy a konstrukce důlního navíječe. Ten přinese vynikající výsledky pro tuto technologii.

Podpis smlouvy následuje po nedávném oznámení Green Gravity, že má spolupracovat s BlueScope na stavbě 12 metrů vysokého prototypu v Port Kembla Steelworks výrobce oceli. Výzkumné a vývojové zařízení má také zahrnovat digitální dvojče. To lze použít k testování nových komponent nebo hypotéz před jejich testováním ve fyzickém světě.

„Laboratoř umožní ověřovat kapacitu a účinnost výroby energie navíc k údajům, které budou podporovat technologii Green Gravity pro připojení k rozvodné síti ve velkém měřítku,“ řekl Swinnerton. ,,To nám umožňuje mít velkou důvěru v dolu. A přesvědčit tak provozovatele těžby, aby řekli: ‚Tady to funguje‘, a to je způsob, jak budovat důvěru.“

Zdroj: pv-magazine, Vapol