Rolls-Royce Boat Tail

Britská automobilka Rolls-Royce představuje nový luxusní model Boat Tail. Vyrobí se pouhé tři kusy

Rolls-Royce Boat Tail je novým a unikátním modelem britské značky. Celkově se mají vyrobit pouze tři vozy tohoto typu. Už nyní jsou známé dvě osobnosti, kteří si užijí luxus nového modelu Boat Tail.

Rolls-Royce odhalil další exkluzivní model s názvem Boat Tail. Tento model sám o sobě předvádí neuvěřitelnou úroveň personalizace, luxusu a rarity. Produkce se plánuje pouze na tři vozy Boat Tail. Jeden model připadne bohatému čínskému obchodníkovi a druhý model si koupí americká hip-hopová superstar Jay-Z.

Rolls-Royce říká, že toto auto se vyrobilo pro „patrona, jehož rodinná firma vyrostla z otcova původu v odvětví výroby perel“.

Půvab modelu Rolls-Royce Boat Tail

Výrobce luxusních automobilů říká, že klient představil čtyři perleťové skořepiny, aby poskytly inspiraci pro zlatou barvu exteriéru vozu. Ručně postavený Boat Tail také ukrývá unikátní „motýlí design hostitelského apartmá“ na tom, co Rolls-Royce nazývá zadní palubou. Vpředu je také „Mřížka Pantheonu“, která je vyfrézovaná z jednoho masivního hliníkového bloku. Ikonický Spirit of Ecstasy je vyrobený z růžového zlata.

Interiér používá směs koňaku a kůže v barvě ústřice a dýhu Royal Walnut. Na středové konzoli jsou také růžové zlaté proužky a palubní deska obsahuje hodiny dodané klientem ze své vlastní rozsáhlé sbírky.

Boat Tail zvládne zrychlení z 0-100 km/h za 5,3 sekundy
Rolls-Royce Boat Tail

Na tomto Boat Tail nejsou žádné mechanické změny od předchozích modelů. Jeho délka je 5,8 metrů. Využívá upravenou verzi architektury hliníkového prostorového rámu Phantomu a pod kapotou je stejný motor V12 o objemu 6,75 l, který je přeplňovaný dvěma turby.

Rolls-Royce neodhalil údaje o výkonu. Ale motor by měl produkovat stejných 536 koní a 900 Nm točivého momentu jako Phantom, takže očekávejte zrychlení z 0-100 km/h přibližně za 5,3 sekundy. Je nepravděpodobné, že s tímto Boat Tailem s cenovkou kolem 638 milionů Kč (22 milionů liber) někdy dojde k temperamentní jízdě.

Tento model Boat Tail se veřejně představil na Concorso d’Eleganza, Villa d’Este concours dne 21. května.

zdroje: autoexpress, Vapol