Destinace nejoblíbenějších filmů Disney

Oslavte sté výročí Disneyho návštěvou některých destinací za klasikou, jako je Frozen a Toy Story.

Filmy od Disneyho mohou sloužit jako dokonalá inspirace pro rodinné cestování. A zdůrazňují tak méně známé destinace jako možné místo pro další cestu. Například Kolumbii v oscarovém Encantu a jižní Pacifik v Moaně. Vzhledem k tomu, že studio letos v říjnu oslaví své 100. výročí, existují nové způsoby, jak se inspirovat. Začněte s výstavou Disney100: The Exhibition, která poběží na výstavišti ExCeL London od 13. října 2023 a slaví sté výročí prostřednictvím 10 interaktivních galerií memorabilií. Dává celé rodině šanci znovu se podívat na své oblíbené filmy od Disneyho. A prostřednictvím nich také na některé ze skutečných destinací, které inspirovaly jejich oblíbené příběhy. 

Série Toy Story (1996, 1999, 2010 a 2019)

Čtyři filmy Toy Story, ve kterých kohorta panenek a hraček tajně ožívá, se odehrávají v oblasti „Tri-County“ – fiktivním místě v zálivu San Francisco (West Cutting Boulevard, někdejší sídlo Pixaru, je zmíněn ve dvou z filmů). San Francisco je se svou barevnou čínskou čtvrtí, historickými tramvajemi, strašidelným vězeňským ostrovem Alcatraz a Kalifornskou akademií věd jednou z nejlepších destinací pro rodinnou dovolenou v USA. Je to také skvělý výchozí bod pro dobrodružství v Yosemitském národním parku, kde můžete chodit na túry, jezdit na kole, jezdit na koni, raftovat a kempovat v krajině obřích sekvojí.

Destinace nejoblíbenějších filmů Disney

Zajímavosti: Série dosáhla mezi fanoušky Disneyho téměř kultovního statusu a v několika parcích Disney po celém světě, od Paříže a Floridy po Hong Kong a Šanghaj, existují oblasti Toy Story Land. Liší se velikostí a jízdou. Paříž s horskou dráhou RC Racer, housenkou Slinky Dog Cigzag Spin a Toy Soldiers Parachute Drop je vrcholem. Toy Story Hotel v Tokyo Disney Resort byl také inspirován franšízou.

Hledá se Nemo (2003) – oblíbený film od Disney

Příběh o klaunovi Marlinovi a jeho synovi Nemovi se odehrává na australském Velkém bariérovém útesu, jednom z nejlepších míst na světě k vidění a poznávání mořského života: existuje asi 600 druhů korálů, šest ze sedmi druhů mořských želv na světě a více než 30 druhů velryb a delfínů, nemluvě o tisících ryb. Mnoho rodin se rozhodne založit si základnu na pevninském Cairns nebo na Hamiltonově ostrově, jednom z Whitsundays – obou vstupních branách do největšího korálového systému světa, ať už jde o projížďky na lodi nebo šnorchlování s průvodcem. Starší děti se také mohou zapojit do projektů občanské vědy, jako je ochrana želvích hnízd nebo monitorování mangrovů.

Atrakce: Oblíbený klaun na velké obrazovce má na svém jménu řadu atrakcí. Můžete naskočit na palubu The Seas s Nemo & Friends dark ride ve floridském zábavním parku EPCOT; plavba ponorkou Hledá se Nemo v kalifornském Disneyland Parku; a Crush’s Coaster v parku Walt Disney Studios v Paříži.

Frozen and Frozen II (2013 a 2019)

Fiktivní království Arendelle, domov sester Anny a Elsy a zbytku obsazení Frozen, se inspirovalo krajinou Norska. Země je celoroční zimou oblíbenou u rodin, zejména na dalekém severu. Zde je hlavní město Arktidy Tromsø dobrou sázkou pro pozorování polární záře. Zatímco Finnmark – norská část Laponska – nabízí příležitost setkat se s domorodými Sámy. A užít si tak projížďky na sobích saních, psích spřežení a safari na sněžných skútrech. 

Atrakce: Ve floridském zábavním parku EPCOT návštěvníci proplouvají kolem scén inspirovaných filmy Frozen. Jevištní představení příběhů se konají v Disney’s Hollywood Studios — také na Floridě — a v pařížském Walt Disney Studios Park. První zcela tematicky zaměřená oblast Frozen se má otevřít v listopadu v Hong Kongu, s podobnými zkušenostmi se pracuje v Disneylandu Paris a Tokyo DisneySea.

Moana (2016)

Příběh o dívce, kterou ze svého ostrova vylákala dobrodružství na moři, se Moana inspirovala historií a kulturou jižního Pacifiku. Scény atolů a zelených sopečných vrcholů pocházely z polynéských a melanéských ostrovů, jako je Tetiaroa, Fidži, Samoa a Moorea. Samotné Fidži má více než 300 ostrovů s kilometry pláží s bílým pískem, korálovými útesy a deštným pralesem. Ty se jeví ideální pro výlet s trosečníky. Jeho dva hlavní ostrovy, Viti Levu a Vanua Levu, mají také kompaktní, ale multikulturní města s trhy a památkami. Ty lze objevovat mezi aktivitami ve volné přírodě. 

Atrakce: První atrakce Moana v Disney parku – stezka, kde si děti mohou hrát s vodou ve všech fázích její cesty z nebe k moři – se naplánovalo na otevření na EPCOT do konce roku. 

Encanto (2021) – Kolumbie jako netradiční destinace

Tato nedávná klasika klade důraz na Kolumbii – není to zřejmá rodinná destinace, ale stojí za zvážení pro svou kombinaci andských vrcholů, amazonského deštného pralesa a karibských pláží. Milovníci filmu si jistě všimnou jeho příklonu k biodiverzitě země. A návštěvníci mohou objevovat přírodní divy v biotopech, jako je národní park Tayrona, domov opic černých a nepolapitelných jaguárů. Turistika, jízda na mořském kajaku a šnorchlování jsou na denním pořádku. A pro vyjížďky a show se vydejte do zábavního parku Parque del Café v Quindío. Ten oslavuje dědictví pěstování kávy v zemi. 

Atrakce: I když film zatím nemá vyhrazenou oblast Disney, setkání Encanto a pozdravení se má otevřít v Magic Kingdom Park na Floridě do konce roku 2023. A také se uvažovalo o plánech budoucí atrakce tam. 

Zdroj: nationalgeographic, Vapol