PairTree – samostatná solární kabina a nabíječka pro elektromobily

Solární stříška PairTree s nabíječkou EV

Solární nabíjecí systém PairTree pff-grid pro elektrická vozidla (EV) kombinuje bifaciální solární panely o výkonu od 4,6 kW do 5 kW, úložný systém s kapacitou 42,4 kWh a jednu nebo dvě AC nabíječky „Level 2“ EV.

Paired Power, americký výrobce solární nabíjecí infrastruktury, vyvinul PairTree, samostatnou, solárně napájenou kabinu a nabíječku pro elektromobily, jejíž instalace trvá v průměru čtyři hodiny.

Stejně jako ostatní produkty Paired Power je PairTree solární nabíječka pro elektromobily, ale ke svému fungování nepotřebuje připojení k elektrické síti. Off-grid produkt může poskytnout záložní napájení ve vzdálených oblastech a vojenských místech.

Solární kryt má vybavení bifaciálními solárními panely v jednotkách o výkonu 4,6 kW v kombinaci se systémem ukládání energie baterií uvedeným v UL 9450 a jednou nebo dvěma nabíječkami EV „Level 2“. Oboustranný design solárního panelu znamená, že odražené světlo může dosáhnout spodních ploch každého panelu. A to aniž by mu překážely stínění z montážních systémů nebo jiné infrastruktury.

Paired Power uvedl, že jeho bifaciální panely mohou zvýšit energetický výnos PairTree až o 15 %. Což umožňuje jeho 4,6 kW jednotkám fungovat stejně efektivně jako 5,3 kW solární pole.

Americký výrobce solární nabíjecí infrastruktury – Paired Power

PairTree - samostatná solární kabina a nabíječka pro elektromobily
Instalace solárního krytu

V závislosti na kapacitě svého bateriového systému ukládání energie, který podle společnosti dosahuje maxima 42,4 kWh, poskytuje produktu denní dojezd 120,7 km. Provozní teplota PairTree se pohybuje mezi -6,6 °C a 48,8 °C.

Uživatelé mohou nabíjení ovládat pomocí softwarové aplikace, kterou si nainstalují do svého telefonu. Tom McCalmont, generální ředitel společnosti Paired Power, řekl, že každý PairTree je připojen ke cloudu pomocí podobných komerčních bezpečnostních služeb. Ty chrání online bankovní systémy.

„Veškerý provoz mezi nabíjecími stanicemi a daty v cloudu se šifruje. Stejně jako veškerý přístup k datům, která poskytujeme pro monitorování výkonu systému,“ řekl.

Základní cena za jednotku se pohybuje mezi 650 000 Kč a 1 800 tis. Kč v závislosti na velikosti baterie a počtu nabíječek. Instalace obvykle stojí až 116 tis. Kč na systém. Přičemž přesná čísla závisí na umístění. Paired Tree však uvádí, že zákazníci mohou mít nárok na 40 % slevu na dani podle pobídky k dani z investic podle zákona o snížení inflace.