Nejkrásnější evropská místa pro milovníky přírody

V tomto článku najdete ideální místa pro milovníky přírody v Evropě. Prozkoumejte ty nejkrásnější evropská místa, kam se vydat za dobrodružstvím a přírodou.

1. Švýcarsko: Region Berner Oberland

Nejlepší evropské destinace pro milovníky přírody: Region Berner Oberland, Švýcarsko

Když si pomyslíte „Švýcarské Alpy“, je to oblast, o které sníte. V koncentrované oblasti jižně od švýcarského hlavního města Bernu najdete zasněžené hory, alpská jezera a okouzlující horská města, to vše propojené náročným, ale dobře značeným systémem turistických cest a spolehlivých vlaků.

I když vás tato oblast jistě zatáhne za peněženky, existují strategie, které můžete použít, abyste při cestování ušetřili peníze a učinili průzkum Bernské vysočiny zvládnutelným. 

Kupte si jízdenku na vlak, aby bylo cestování v této oblasti menší zátěží. Pokud je to možné, zkuste procházky mezi městy místo jízdy vlakem. Vařte si sami (nebo žijte ze sendvičů PB & J jako já) místo placení přemrštěných cen v restauracích.

2. Černá Hora: Národní park Durmitor

Nejlepší evropské destinace pro milovníky přírody: Národní park Durmitor, Černá Hora

Tato malá země podél dalmatského pobřeží, známá tím, že je jedním z nejlepších míst pro cestování v Evropě s nízkým rozpočtem. Má také krásnou přírodu takže jsem měl problém se rozhodnout, který region si zaslouží být označen jako nejvíce malebné místo v Evropě.

Když si vzpomenu na dobu, kdy jsem cestoval po Balkáně, je to procházka kolem Černého jezera v národním parku Durmitor, která zpívá mé duši milující přírodu. Země je tak malá, že do národního parku Durmitor se nikdy nedostanete déle než na jednodenní výlet, bez ohledu na to, kde se v Černé Hoře nacházíte.

Na druhém místě je Kotorský záliv, dramatická oblast podobná fjordu s křišťálově čistou vodou a okouzlujícími starými městy vestavěnými do dramaticky uspořádaných hor. Tato oblast je jen druhé housle, protože je často navštěvována výletními loděmi a během dne bývá přeplněná. 

3. Skotsko: Isle of Skye

Nejlepší evropské destinace pro milovníky přírody: Isle of Skye, Skotsko

Chcete se při cestování spojit s přírodou ? Nehledejte nic jiného než Skotsko…

Celá země Skotska je skutečně jednou z nejlepších zemí k návštěvě pro milovníky přírody, dokonce i hlavní město země Edinburgh se může pochlubit krásnou horskou jednodenní túrou zvanou Arthur’s Seat.

Nejsevernější ostrov ve skotské vysočině se cítí jako krok zpět v čase, v době, kdy příroda vládla našim srdcím a myslím. Složité místo k dopravě, protože tady veřejná doprava v podstatě neexistuje. Mnoho společností nabízí vícedenní výlety z Edinburghu nebo Glasgow, pokud si nejste dostatečně jisti, abyste řídili v cizí zemi.

4. Německo: Černý les

Nejlepší evropské destinace pro milovníky přírody: Černý les, Německo

Pokud se chcete cítit jako na procházce pohádkou bratří Grimmů, vydejte se do německého Černého lesa. Jedna z nejlepších evropských destinací pro milovníky přírody.

Jak název napovídá, prozkoumáte husté stále zelené lesy. Tuto oblast také známe svými termálními lázněmi, vinicemi a hodinami vaření.

5. Portugalsko: Pobřeží Algarve

Nejlepší evropské destinace pro milovníky přírody: pobřeží Algarve, Portugalsko

Tohle je pro vodní milovníky tam venku. Jižní pobřeží Portugalska je skvělou sezónní destinací pro milovníky přírody, protože zůstává teplejší a slunečnější než většina zbytku Evropy.

Do Algarve přijíždíte kvůli plážím, z nichž mnohé jsou ohraničeny malebnými útesy a propojeny jeskyněmi a vodou zamořenými výřezy. I když vás zde určitě neunaví pár dní líného opalování, nenechte si v této oblasti ujít ani jízdu na mořském kajaku.

6. Irsko: Dingle a západní pobřeží

Nejlepší evropské destinace pro milovníky přírody: Dingle, Irsko

Za mě je Irsko jedním z nejdostupnějších a nejmalebnějších míst v Evropě k návštěvě.

Západní pobřeží, které je přirozeně nejdrsnější částí Irska, je plné výhledů na ohromující přírodní krásy. Je také domovem malebného přímořského městečka Dingle. Dingle se cítí jako místo, které má více hospod než lidí, a je také skvělou základnou pro objevování překvapivě písečných irských břehů.

Samozřejmě zde také najdete útesy Cliffs of Moher a 13 km dlouhou pěší stezku, která je vede podél západního pobřeží Irska.

Na osobnější notu, toto irské pobřeží je místem, kde začíná můj osobní příběh o sólovém cestování. Irsko se pro mě jako pro milovníka přírody stalo ideálním prvním mezinárodním samostatným výletem kvůli absenci jazykové bariéry, přátelským místním obyvatelům a snadnému přístupu ke krásným přírodním výhledům.

7. Itálie: Umbrijský venkov

Nejlepší evropské destinace pro milovníky přírody: Umbrie, Itálie

Vím, že jste slyšeli o toskánském venkově v Itálii, kde se zvlněné kopce a vinice světové třídy zdají být vymalovány tisíci barvami měkké zelené, ale slyšeli jste o sousední oblasti Umbrie?

Umbrie, která se může pochlubit mnoha stejnými vlastnostmi jako její severní soused, je Toskánsko levného cestovatele

Najdete levné hostely a hotely v méně frekventovaných lokalitách. Je také mnohem blíže Římu, takže je snazší navštívit tento region, pokud nemáte čas.

8. Francie: Chamonix

Chamonix, Francie

Pokud se nemůžete rozhodnout mezi Francií, Švýcarskem nebo Itálií, odpovědí je francouzský region Chamonix-Mont-Blanc. Je skvělou celoroční destinací pro milovníky přírody díky skvělému lyžování, které nabízí v zimě, a vynikající nabídce vícedenních trekkingů v létě.

I když tuto oblast v dohledné době nenajdete na žádném seznamu cenově výhodných destinací, zjistíte, že výplata za to stojí. Můžete použít mnoho stejných tipů, které jsem nabídl ke vstupu do Švýcarska výše. Vařte si sami, používejte nohy místo jízdy na lanovkách a pečlivě plánujte.

9. Anglie: Region Cotswolds

Cotswolds, Anglie

Pro milovníky přírody, kteří se nepovažují za hledače adrenalinu, může být vstupenkou právě anglický region Cotswolds. Tato malá oblast je poseta malými vesnicemi, z nichž mnohé jsou propojeny snadnými pěšími cestami. 

Pokud hledáte uklidňující evropské místo pro milovníky přírody, projděte se stylem Cotswolds Jane Austenové.

10. Norsko: Svalbard

Svalbard, Norsko

Odlehlé ledovcové souostroví v Norsku je jedním z nejkrásnějších evropských míst v létě nebo v zimě (jedno z nejlepších míst, kde můžete vidět polární záři). 

Je to také fascinující pohled na vytrvalost a přizpůsobivost lidského druhu, protože jde o jednu z nejseverněji obydlených oblastí světa, která se nachází mezi pevninským Norskem a severním pólem.

Zdroj: Worldpackers, Top-nosiče