Nákladní loď Felicity Ace začala hořet

Automobilky Porsche a Volkswagen vydaly prohlášení, že nákladní loď Felicity Ace začala hořet u břehů Portugalska

Nákladní lodě v německém přístavu ve městě Emden. Tento přístav se specializuje zejména na dopravu automobilů.
Nákladní lodě v německém přístavu Emden

Výstavba nákladní lodi Felicity Ace probíhala ve státě Panama v roce 2005. Její délka je 200 metrů a pojme až 4 000 vozů. Patří japonské přepravní společnosti Mitsui O.S.K. Lines (MOL). Loď převážela od 10. února automobily značek Porsche a Volkswagen z Německého přístavu Emden do amerického přístavu Davisville ve státě Rhode Island, kam měla dorazit příští týden, konkrétně 23. února. Během plavby začala loď hořet u portugalského pobřeží. Všech 22 členů posádky zachránili členové portugalského námořnictva.

Se záchranou nákladní lodě pomáhaly portugalskému námořnictvu také další čtyři obchodní lodě poblíž ostrova Faial, který patří mezi Azorské ostrovy. „Víme o incidentu na palubě nákladní lodi Felicity Ace, která přepravuje vozidla značky Porsche“ uvedl společnost Porsche ve službě Track Your Dream, přes kterou zákazníci sledují stav jejich objednaného vozu.

Ve středu vydalo Porsche prohlášení pro deník The Drive: „Nejvíce teď myslíme na všech 22 členů posádky nákladní lodi Felicity Ace, o kterých víme, že jsou naštěstí všichni v pořádku a bezpečí. Díky patří portugalskému námořnictvu, které zachránilo posádku při požáru na palubě lodi.“

„Domníváme se, že na palubě je spousta našich vozů. Bohužel teď nemáme k dispozici žádné další podrobnosti o incidentu a konkrétních vozech, kterých se incident týká. Situaci bedlivě sledujeme a jsme rovněž v kontaktu s přepravní společností. Jak budeme vědět bližší informace, tak Vám je sdělíme.“

Společnost Volkswagen taktéž vydala prohlášení, kde uvádí, že si je vědoma incidentu, který se stal na Felicity Ace převážející vozy značky Volkswagen přes Atlantický oceán.

Německý automobilový gigant dále uvedl, že si není vědom žádných zranění členů posádky lodi. „Jsme v kontaktu s místními úřady a lodní společností, která vyšetřuje příčinu tohoto incidentu.

Kromě vozů Porsche a Volkswagen se údajně v nákladním prostoru nákladní lodi Felicity Ace vyskytovala auta značky Audi a Bentley.

Zdroje: autocar, Vapol