Rolls-Royce Ghost dostal animovaný strop

Rolls-Royce vyrobil limitovanou edici modelu Ghost Black Badge, která se stylisticky inspiruje úplným zatměním Slunce

Rolls-Royce vyrobil limitovanou edici modelu Ghost Black Badge, která se stylisticky inspiruje úplným zatměním Slunce. Automobilka naplnila luxusní sedan Ékleipsis Private Collection četnými motivy nebeského úkazu.

Specifikace limitované edice Ghost

Jedním z nejvýraznějších detailů vozu je animovaný světlomet Starlight Headliner. Po nastartování motoru se nad hlavou objeví kruh 940 hvězd, které představují sluneční korónu, často viditelnou během úplného zatmění Slunce. Zobrazení trvá přesně sedm minut a 31 sekund, což je nejdelší možná doba, po kterou může zatmění nastat, a poté se vrátí do souhvězdí.

Ghost nese vnější lak Lyrical Copper, který Rolls-Royce zvýrazňuje oranžovou Mandarin na spodním nárazníku
Ghost používá na spodním nárazníků oranžovou barvu Mandarin

Ghost nese vnější lak Lyrical Copper, který Rolls-Royce zvýrazňuje oranžovou Mandarin na spodním nárazníku. Společnost tuto barvu používá také pro ručně malovanou linii karoserie, akcenty na kolech a brzdové třmeny.

Luxusní interiér

V interiéru mandarinská oranžová proniká přes více než 200 000 jednotlivých perforací v dvoubarevných sedadlech. Rolls-Royce tónoval kůži Mandarin do černého odstínu, přičemž drobné otvory odhalují oranžovou kontrastní barvu pod ní.

Po nastartování motoru se nad hlavou objeví kruh 940 hvězd, které představují sluneční korónu, často viditelnou během úplného zatmění Slunce
Po nastartování se nad hlavou objeví 940 hvězd

Na palubní desce je 1 846 laserem vyleptaných hvězd, které vytvářejí „symbolickou časovou osu úplného zatmění Slunce“. Vedle motivu zatmění slunce na palubní desce jsou na zakázku vyrobené hodinky s 0,5karátovým diamantem. Představuje jediný světelný bod, který se objevuje na obrysu Měsíce právě ve chvíli, kdy zakrývá a odkrývá Slunce. Je to poprvé, co společnost integrovala drahokam do rámečku hodin.

Společnost Rolls-Royce podrobila hodinky intenzivním testům přilnavosti, aby zajistila, že diamant zůstane na svém místě. Hodiny podrobila cyklickým teplotním testům v rozmezí od -30 °C do 90 °C.

Vedle motivu zatmění slunce na palubní desce jsou na zakázku vyrobené hodinky s 0,5karátovým diamantem
Na palubní desce se nachází hodinky s 0,5karátovým diamantem

Zdokonalení mnoha konstrukčních prvků si vyžádalo několik opakování. Společnost Rolls-Royce Bespoke Collective vyrobila během zdokonalování stropu tři prototypy. Unikátní časomíra vyústila ve více než 14 designových iterací. Zdokonalení osvětlené přístrojové desky modelu Ghost trvalo jednomu designérovi více než 100 hodin.

Jen 25 exemplářů

Automobilka omezuje výrobu modelu na pouhých 25 exemplářů. Debut se shoduje s každoročním zatměním Slunce 14. října, které je viditelné v některých částech západní polokoule. Rolls-Royce již přidělil celou sérii Ghost Black Badge Ékleipsis Private Collection, která se dodává s krytem vozu se slovním označením Private Collection.

Není to poprvé, co Rolls hledá stylistickou inspiraci u hvězd. V roce 2021 uvedl na trh model Phantom Tempus, který do stylistických motivů celého vozu zakomponoval hvězdy pulsaru, čas a vesmír.

Zdroj: motor1, TowPoint