Jihokorejský výrobce představí 17 elektromobilů

Jihokorejský výrobce automobilů Hyundai tento první březnový týden urychlil svou strategii elektrifikace s cílem představit do roku 2030 17 nových modelů elektromobilů s bateriemi (BEV) a zakončit desetiletí se 7% podílem na celosvětovém trhu BEV.

Generální ředitel Hyundai Jaehoon Chang odhalil revidovaný plán elektrifikace společnosti na virtuálním Dni investorů. Ten bude zaměřen na posílení portfolia bateriových elektrických vozidel společnosti.

Plány Hyundai

Hyundai nyní plánuje zvýšit roční celosvětový prodej BEV na 1,87 milionu kusů do konce dekády. Od čehož společnost doufá, že jí zajistí 7% podíl na celosvětovém trhu BEV.

Nový globální prodejní cíl představuje obrovský skok oproti dříve oznámenému cíli společnosti 560 000 kusů do roku 2025 a bude podpořen představením 17 nových modelů BEV – 11 pro Hyundai a dalších šesti modelů elektromobilů pro luxusní značku společnosti Genesis.

Mezi novými modely Hyundai BEV budou tři modely sedan, šest SUV, jedno lehké užitkové vozidlo a také „jeden model nového typu“. První z bloků však má zahájjit prodej pro Hyundai Ioniq 6 v letošním roce (také pro Austrálii se očekává někdy před koncem roku 2022), po kterém má v roce 2024 následovat zahájení prodeje pro Ioniq 7.

Proroctví.  Zdroj: Hyundai, elektromobil

Nové modely elektromobilů

Nové modely Genesis na obzoru zahrnují dvě osobní vozidla a čtyři SUV. A to včetně Electrified GV70, jehož uvedení na trh se očekává letos.

A počínaje rokem 2025 se všechny nové modely elektromobilů uvedené na trh společností Genesis elektrifikují.

„Jihokorejský Hyundai úspěšně urychluje svůj přechod k elektrifikaci a stává se globálním lídrem v oblasti elektromobilů. A to navzdory náročnému obchodnímu prostředí způsobenému globálním nedostatkem čipů a pokračující pandemií,“ řekl Chang.

„Spolu s naším bezproblémovým úsilím o zvýšení hodnoty EV, má Hyundai Motor nadále zajišťovat udržitelnost svého podnikání. A to jako „poskytovatel mobilních řešení‘ prostřednictvím pokročilých technologií nejen hardwaru, ale také softwaru.“

Hyundai se také má snažit optimalizovat svou výrobní kapacitu a zajistit konkurenceschopnost hardwaru a softwaru se svými kolegy. A – poněkud záhadně – označila „inovační platformu zaměřenou na člověka“, která by zahrnovala „pokročilou automatizaci“ v jejím výrobním inovačním centru v Singapuru.

Rozšíření výrobních kapacit

Jihokorejský Hyundai má rovněž usilovat o rozšíření své výrobní kapacity BEV mimo své stávající výrobní závody v Koreji a České republice. Počínaje indonéským závodem, který nedávno zahájil provoz a který okamžitě začne rozšiřovat objem výroby společnosti.

Zvýší také místní míru nákupu baterií prostřednictvím strategických aliancí v hlavních regionech včetně Spojených států. V současné době má Hyundai partnerství s SolidEnergy Systems a Factorial, i když je v této verzi neuvádí.

Od těchto aliancí se očekává, že od roku 2025 poskytne Hyundai více než 50 % lithiových baterií nové generace pro BEV.

Aby společnost Hyundai dále posílila zdroje baterií, diverzifikuje také zdroje baterií. A plánuje pokračovat ve spolupráci s různými společnostmi zabývajícími se bateriemi. A to ve snaze zajistit do roku 2030 baterie v hodnotě 170 GWh pro modely Hyundai i Genesis.

Zdroj: thedriven.io, Vapol.cz