McLaren GTS přidává výkon a snižuje hmotnost

Pro rok 2024 přináší McLaren první větší osvěžení modelu GT v podobě nového modelu GTS. Nabízí větší výkon a novou výbavu

Praktický sportovní vůz? Když McLaren v roce 2019 uvedl na trh model GT, chtěl, abyste měli svůj koláč a zároveň ho snědli. Pro rok 2024 přináší první větší osvěžení tohoto grand toureru v podobě nového modelu GTS, který jej nahradí řadou vylepšení.

Nový a výkonný McLaren

Například nyní můžete u nového modelu zvednout příď vozu za pouhé čtyři sekundy, tedy dvakrát rychleji než dříve. Otevřením elektricky ovládaných prosklených zadních dveří s funkcí pozvolného zavírání získáte také 419 litru nákladového prostoru. Dalších 150 litru je k dispozici v předním zavazadlovém prostoru, takže celkový objem zavazadlového prostoru činí 569 litru.

McLaren upravil 4,0litrový osmiválec s dvojitým turbodmychadlem, aby uvolnil dalších 14 koní na celkových 626 koní
Nový model GTS je oproti modelu GT výkonnější

McLaren tvrdí, že GTS je nejpraktičtějším supersportovním vozem, který si lze za peníze koupit. Ve standardní výbavě má karbon-keramické brzdy a adaptivní tlumiče. Kromě toho se světlá výška pohybuje od 10,9 cm do 12,9 cm v závislosti na tom, zda je aktivní zvedací systém nebo ne.

Více výkonu pod kapotou

Nový McLaren model GTS pro rok 2024 je však stále pořádný supersport – a dokonce výkonnější než dříve. McLaren upravil 4,0litrový osmiválec s dvojitým turbodmychadlem, aby uvolnil dalších 14 koní na celkových 626 koní. Kromě toho zmizelo 22 kilogramů nadbytečného materiálu. To znamená, že pohotovostní hmotnost nyní činí 1 519 kg. Vůz dostal nový střešní panel z recyklovaných uhlíkových vláken spolu se zadní horní konstrukcí rovněž z uhlíkových vláken.

Z 0 na 100 km/h zrychlí za 3,1 s, z 0 na 200 km/h za 8,9 s a dosáhne maximální rychlosti 326 km/h
Maximální rychlost modelu GTS činí 326 km/h

Kola a radost z rychlé jízdy

K dietě GTS přispívají i volitelné titanové matice kol, které jsou o 35 % lehčí než standardní šrouby kol. Můžete je mít se standardními desetipaprskovými kovanými koly z lehké slitiny nebo s novými desetipaprskovými odlehčenými koly „Turbine“. Obě sady se dodávají s různými povrchovými úpravami a zakázkovými pneumatikami Pirelli P Zero. Šedý lak Lava Grey má u modelu GTS svou premiéru, stejně jako čalounění sedadel kůží Softgrain Aniline s kontrastním prošíváním a dvojitým vzorem.

Navzdory svému zaměření na GT zůstává každodenní McLaren stále nesmírně rychlý. Z 0 na 100 km/h zrychlí za 3,1 s, z 0 na 200 km/h za 8,9 s a dosáhne maximální rychlosti 326 km/h. Tento osmiválec stále produkuje 465 N.m točivého momentu, který se dodává prostřednictvím sedmistupňové převodovky SSG (bezproblémové řazení).

McLaren již přijímá objednávky, a přestože se o ceně nezmiňuje, zaniklý model GT 2023 stál 208 490 dolarů (4,66 mil. korun) před příplatkovou výbavou.