LG vyvinula nové řešení pro rezidenční úložiště

Společnost LG vyvinula dvě verze svého nového úložného systému enblock E, každou s využitelnou energetickou kapacitou 12,4 kWh a 15,5 kWh. Říká se, že tyto dva modely o rozměrech 451 mm x 330 mm lze snadno umístit do malých prostor.

Jihokorejský konglomerát LG představil nový úložný systém pro rezidenční aplikace. Systém enblock E je k dispozici ve dvou verzích s využitelnými energetickými kapacitami 12,4 kWh a 15,5 kW.

„S několika milimetry požadovanými na každé straně není úložná skříň žádným způsobem omezena, pokud jde o instalaci,“ uvedla společnost v prohlášení. ,,Díky krytí IP55 lze enblock E bez problémů provozovat ve sklepě i v garáži.“

Systém obsahuje články lithium-železo fosfátové baterie (LFP) vyrobené jednotkou LG Energy Solutions skupiny. Je také kompatibilní se střídači od velkých výrobců, jako jsou Fronius, Kostal, GoodWe a SMA.

Maximální nabíjecí a vybíjecí proud systému

LG vyvinula nové řešení pro rezidenční úložiště
Úložný systém enblock E

Menší model má využitelnou energetickou kapacitu 12,4 kWh a kapacitu baterie 56,6 Ah. Rozsah napětí je mezi 180,0 V a 262,8 V, zatímco jmenovité napětí je 231,8 V.

Maximální nabíjecí a vybíjecí proud systému je 36,5 A a maximální nabíjecí a vybíjecí výkon je 6,2 kW. Zpáteční účinnost baterie je více než 95 %.

Větší produkt nabízí využitelnou kapacitu energie 15,5 kWh a stejnou kapacitu baterie jako menší produkt. Rozsah napětí je mezi 225,0 V a 328,5 V, zatímco jmenovité napětí je 289,8 V.

Maximální nabíjecí a vybíjecí proud systému je 36,5 A a maximální nabíjecí a vybíjecí výkon je 7,7 kW. Zpáteční účinnost baterie je více než 96 %.

Dva různé modely měří 451 mm x 330 mm, což umožňuje snadné nasazení v „nejvzdálenějších“ rozích, uvedl výrobce.

„Vlastníci fotovoltaického systému mohou integrovat blok E na stejnosměrné straně s novým solárním systémem nebo dovybavit stávající solární systém na střídavou stranu,“ řekl LG. „Pokud původně instalovaná kapacita úložiště není dostatečná, umožňuje enblock E dodatečnou montáž přídavného paměťového modulu až dva roky po uvedení do provozu.“