Schopnost e-skútrů detekovat kamerou překážky

Beam Mobility, přední společnost v oblasti mikromobility v asijsko-pacifickém regionu, tento týden zahajuje zásadní bezpečnostní přepracování svých e-skútrů v řadě velkých australských měst. A to zavedením firemní technologie Pedestrian Shield.

Společnost Beam Mobility se sídlem v Singapuru, která provozuje pronajímatelné e-skútry ve velkých městských centrech, zavede svůj štít pro chodce Drover AI ve svých provozech v Brisbane, Adelaide, Canbeře, Hobartu, Launcestonu a Perthu.

Možnost detekování městské infrastruktury

Pedestrian Shield se pohání losangeleským Drover AI’s Path Pilot, pokročilým modulem internetu věcí (IoT), schopným detekovat městskou infrastrukturu, jako jsou silnice nebo chodníky, v reálném čase pomocí palubní kamery.

Umožní městům diktovat rychlost na základě povrchu vozovky. Protože dokáže rozpoznat, zda e-koloběžka jede po chodníku, ulici nebo jízdním pruhu. A podle toho upravit omezení rychlosti.

Taková technologie se pravděpodobně ukáže jako nápomocná při urychlení zavádění e-skútrů. Protože různé státní zákony upravující e-jízdy v šesti pilotních městech Beam v Austrálii a umožní městům řídit pravidla jízdy podle toho.

Zavedení štítu pro chodce

paprskové e-skútry,
Paprskové e-skútry

„Tato zkouška se stává první svého druhu v Austrálii. A doufáme, že nastaví nový standard technologie mikromobility v zemi,“ řekl Tom Cooper, generální manažer společnosti Beam.

„S tím, jak se mikromobilita ve městech stává běžnější, věříme, že její využití má za následek i nadále exponenciální nárust. Přičemž více občanů mohou v ulicích nechávat svá auta za sebou.

Městská mikromobilita a e-skútry

„Vzhledem k tomu, že různé státy v Austrálii mají různou legislativu upravující e-rideables. Beam’s Pedestrian Shield se má možnost přizpůsobit různým pravidlům jízdy v každém státě – ať už jde o vynucování nižší rychlosti na stezkách nebo o úplné zastavení Beam.“

Štít pro chodce umožňuje městům v podstatě potlačit chování. A to, aby prosadila místní pravidla, jako je snížení rychlosti nebo zabránění e-koloběžkám v jízdě po stezkách pro chodce. A to i v oblastech, kde je problém s GPS.

Beam říká, že většina technologií je schopná detekce chodníků a spoléhá se na určování polohy. A to, jako je GPS a podrobné mapování každé silnice a chodníku ve městě. Tato řešení se nemají stát škálovatelná a jsou nespolehlivá kvůli blízkosti silnic a chodníků v rámci jednoho metru.

Zdroj: thedriven, Vapol