Elektromobily Jaguar získají přístup k síti Tesla

Jaguar oznámil, že podepsal dohodu se společností Tesla o přístupu k rozsáhlé síti Supercharging od Tesly v USA pro své elektromobily

Společnost Jaguar oznámila, že podepsala dohodu se společností Tesla o přístupu svých elektromobilů k rozsáhlé síti nabíječek Supercharger. A to zejména ve Spojených státech, Kanadě a Mexiku pro své elektromobily.

Připojení k síti bez adaptéru

Kromě toho společnost oficiálně odhalila, že její elektrické modely příští generace, které se objeví na trhu v roce 2025, mají obsahovat nabíjecí konektor NACS (North American Charging Standard) vyvinutý společností Tesla. Jinými slovy, nové modely mají být schopné se připojit k síti nabíječek Supercharger bez nutnosti použití adaptéru.

Řidičům modelu I-Pace se plánují dodávky adaptérů NACS od společnosti Tesla, jakmile půjdou do oběhu
Tesla používá adaptéry NACS

Jaguar nezapomněl ani na své současné zákazníky, kteří jezdí s modelem Jaguar I-Pace. Řidičům modelu I-Pace se plánují dodávky adaptérů NACS od společnosti Tesla, jakmile půjdou do oběhu. Odhadujeme, že by se takové adaptéry mohly na trhu objevit v roce 2024. Tento rok totiž zmínilo několik dalších výrobců, kteří se v Severní Americe přihlásili k přechodu z nabíjecího konektoru CCS1 na NACS.

Přijetí NACS pro elektromobily Jaguar

Jaguar dodává, že přijetí NACS má být komplexní. Má zahrnovat vozidla, domácí nabíjecí jednotky a adaptéry pro starší modely.

Společnost rovněž znovu zdůrazňuje, že v rámci strategie Jaguar Land Rover Reimagine se značka Jaguar stane plně elektrickou moderní luxusní značkou. Dohoda se společností Tesla je součástí strategie vytvoření globálního ekosystému elektrických vozidel.

Jak jsme pochopili, má být jen otázkou času, kdy se dozvíme, že i značka Land Rover začne používat nabíjecí konektor NACS. Těžko si lze představit, že by v rámci jedné automobilové skupiny existovala různá řešení.

Seznam značek, které hodlají od roku 2025 ve svých vozech v Severní Americe instalovat nabíjecí vstupy NACS, již překročil desítku: Ford, General Motors, Rivian, Volvo Cars, Polestar, Mercedes-Benz, Nissan, Fisker, Honda (s Acurou) a Jaguar plus Tesla (samozřejmě) a Aptera.

V provozu je již několik vozů

Mark Camilleri, ředitel oddělení elektrifikačních služeb, poznamenal: „V současné době máme v provozu několik vozů. Zatímco většina nabíjení probíhá doma, naši klienti chtějí mít mimo domov přístup k rychlým, spolehlivým a pohodlným nabíječkám. Společnost Tesla vytvořila po celém světě síť nabíjecích stanic, která toto zajišťuje. My jsme rádi, že s ní můžeme spolupracovat na zajištění přístupu pro klienty společnosti Jaguar.“

Zdroje: insideevs, Vapol