Hodinky SPX Delorean na počest legendárního vozu

Vůz DeLorean DMC-12 se stal v 80. letech legendou. Nyní se na trh dostávají hodinky SPX DeLorean na počest právě legendárního vozu

Mezi automobily z 80. let je DeLorean DMC-12 pravděpodobně jedním z nejikoničtějších. Je to zásluha společnosti Universal Pictures a celé série filmů Návrat do budoucnosti, která toto klínovité auto katapultovala mezi popkulturní hvězdy. Nyní se na trh dostávají hodinky SPX DeLorean, které vznikají na počest právě legendárního vozu.

Hodinky podle vozu DeLorean

Pokud patříte k těm, kteří propadli šílenství kolem BTTF, společnost REC Watches má pro vás nový výtvor, který by pravděpodobně nadchl vaše srdce cestovatelů časem. Představujeme vám hodinky SPX DeLorean – vyrobené z dílů zachráněných z vlastního služebního vozu DMC-12 Johna Z. DeLoreana. A co víc, tyto hodinky může vlastnit pouze omezený počet lidí, což z nich dělá nezbytnou výbavu pro fanoušky DMC-12 i Návratu do budoucnosti.

Hodinky SPX DeLorean mají automatický strojek a jsou vyrobené ve Švýcarsku
SPX DeLorean

Hodinky SPX DeLorean mají automatický strojek a jsou vyrobené ve Švýcarsku. Z hlediska designu je u této limitované edice hodinek patrná návaznost na model DMC-12. Kromě kartáčované povrchové úpravy pouzdra z nerezové oceli připomínají hodinky siluetu modelu DMC-12 při pohledu z ptačí perspektivy. Řemínky jsou opatřené důlky, které připomínají zadní sluneční clonu vozu DeLorean, zatímco gumový pruh na boku hodinek připomíná boční lišty vozu.

Z hlediska designu je u této limitované edice hodinek patrná návaznost na model DMC-12
DMC-12

A konečně, minutový index je odkazem na Giugiarem navržená turbínová kola modelu DMC-12. Designový motiv zadní strany pouzdra je inspirovaný výrazným mřížkovým vzorem zadních koncových světel.

Inspirace

Hodinky se neinspirovaly pouze ikonickým vozem DMC-12, ale staly se skutečně součástí skutečného vozu. Konkrétně se jednalo o součástku, která měla být zabudovaná do vnějšího prstence ciferníku. Designově plnila dvojí funkci, a to hlavně jako ukazatel minut, což naznačovaly její vyryté linie.

Hodinky se neinspirovaly pouze ikonickým vozem DMC-12, ale staly se skutečně součástí skutečného vozu
Hodinky DeLorean

Počet kusů a cena

Díky dílům pocházejícím z vozu, kterého se dotkl a který řídil sám tvůrce DMC-12, se jedná o jiný druh strojku času. Pokud o něj stojíte, hodinky SPX DeLorean jsou limitované pouze 456 kusy, přičemž v době psaní tohoto článku jich zbývá na skladě 298.

Předobjednávky se v současné době přijímají prostřednictvím webových stránek společnosti REC Watches za cenu 45 900 korun. Očekává se, že první dodávky se zahájí v březnu 2023.

Zdroje: motor1, Towpoint