FJ Cruiser by mohl využít platformu nákladního vozu Hilux Champ

Budoucí obnovený model FJ Cruiser od Toyoty by mohl stát na stejné architektuře jako nový kompaktní nákladní vůz Hilux Champ

Nová zpráva tvrdí, že budoucí obnovený model FJ Cruiser od Toyoty by mohl stát na stejné architektuře jako nový kompaktní nákladní vůz Hilux Champ za 13 000 dolarů (305 000 Kč). Japonský časopis Best Car tvrdí, že platforma pickupu se má stát základem připravovaného terénního vozu společnosti. Výroba má začít ještě v průběhu letošního roku.

Berte některé zprávy s rezervou

Stejně jako většinu věcí na internetu je lepší brát některé zprávy s rezervou. Toyota takový model zatím jen tak trochu škádlila, v listopadu se objevila značka Land Cruiser FJ, která roztočila mlýn fám poté, co se objevila zpráva, že model dostane i hybridní pohonnou jednotku.

Dokonce i předchozí zprávy Best Car se zdají být v rozporu s touto novou informací. Publikace dříve uvedla, že nový FJ Cruiser má jezdit na architektuře TNGA-F, která se stala základem pro modely Toyota Land Cruiser, Sequoia, Tundra, Lexus LX a Lexus GX.

Platforma pickupu se má stát základem připravovaného terénního vozu FJ Cruiser
Budoucí obnovený model Toyota FJ Cruiser by mohl stát na stejné platformě jako Hilux Champ

Pokoušet se odhadnout, co bude automobilka vyrábět příště, je bláhové. Společnosti nejsou ochotné prozradit informace o budoucích produktech a uniklé informace jsou buď na pravém místě, nebo jsou naprosto mimo. Většina informací je navíc založená na nejasných únicích z anonymních zdrojů. Rozporuplné zprávy najdete všude možně na internetu.

Líbil by se vám malý terénní vůz Toyota?

Zní vám představa malého terénního vozu s holými základy, retro stylem a krabicovými proporcemi úžasně? Pro nás – obyčejné smrtelníky – to zní dobře, ale Toyotě by to moc peněz nevydělalo. Američtí zákazníci nemají v oblibě malé a levné vozy. A proto se SUV na bázi modelu Champ uvedeného na trh v Thajsku koncem loňského roku zdá být pro americký trh nereálné.

Toyota však ve svém portfoliu nemá kompaktní terénní platformu, pokud chce nabídnout něco menšího než Land Cruiser. Mohla by RAV4 přešít, ale to by také mohlo utlumit jeho terénní schopnosti, protože Toyota se pohybuje na tenké hranici mezi zábavou v terénu a cenovou dostupností.

Zdroje: motor1, TowPoint