Black Appearance Package – nový paket pro Ford Bronco Raptor

V době zatmění Slunce přišel nový paket pro zatemnění vozu Ford Bronco Raptor. Nový paket Black Appearance Package však nevznikl kvůli zatmění

Právě včas – při úplném zatmění Slunce přichází nový paket pro zatemnění vozu Ford Bronco Raptor. Automobilka Ford však zmínila, že nový paket Black Appearance Package nevznikl kvůli zatmění Slunce. Přichází bez ohledu na postavení Měsíce před Sluncem. Nicméně modrý ovál přesto využívá situace k určité propagaci vylepšení pro model Bronco Raptor.

Vše o paketu Black Appearance Package

Za vylepšení modelu Bronco si připlatíte celkem 4 995 dolarů, tedy přibližně 117 000 korun. Nový paket Black Appearance Package přidává lesklou černou střechu s odpovídajícími kryty zrcátek, lesklé černé lemy blatníků a lesklý černý trubkový rám („roll bar“).

Paket Black Appearance Package přichází v době, kdy prodeje Bronca klesly o 25 %
Paket Black Appearance Package přidal modelu Bronco Raptor více černých prvků

Ocelový nárazník, protiskluzová deska a tažné háky mezitím dostanou odstín matně černé. Úpravu uzavírají specifické obtisky na kapotu a karoserii.

Vše o cenách modelu Bronco Raptor

Po připočtení základní ceny modelu Bronco Raptor ve výši 91 930 dolarů (2 152 000 korun) je nejlevnější model v černé barvě za 95 925 dolarů (2 246 000 korun). Cena obsahuje i doručení na místo, odkud si zákazníci vůz objednají.

Paket přichází v době, kdy prodeje Bronca klesly o 25 %. Základní model Bronco Big Bend je stále možné pořídit za „pouhých“ 40 000 dolarů (936 000 korun). Alespoň prozatím se paket Black Appearance Package nabízí pouze pro model Ford Bronco Raptor.

Odhalení paketu během pozorování zatmění Slunce

Ford tento paket představil v době, kdy část Spojených států zažívala 8. dubna úplné zatmění Slunce. Společnost při této příležitosti uspořádala v Texasu speciální akci s názvem Bronco Off-Rodeo. Tato akce účastníkům poskytla prvotřídní místo pro pozorování zatmění a náhled na černou úpravu Raptoru.

„Zákazníci si Ford Bronco Raptor vybírají ze dvou důvodů: pro jeho vysoce výkonné terénní schopnosti a výrazný vzhled,“ řekl Jason Hyde, manažer značky Bronco. „Černý vzhled jim dodá takový vzhled, který vynikne na každé cestě a pod každou oblohou. Dokonce i při úplném zatmění Slunce.“

Zdroje: motor1, Vapol