Dva nové modely Aston Martin připravené

Automobilka Aston Martin uvede na letošním Pebble Beach Concours d’Elegance dva nové modely a navíc poskytne aktualizaci vozu Valhalla

Automobilka Aston Martin uvede na Pebble Beach dva nové modely a navíc poskytne aktualizaci vozu Valhalla.

Aston Martin potvrdil, že má velké plány na letošní Pebble Beach Concours d’Elegance. Značka má v plánu zde odhalit celkem dva nové modely. Navíc poskytne aktuální informace o vývoji svého nadcházejícího supercaru, s motorem uprostřed, s názvem Valhalla.

Dva nové modely

Jedním z těchto nových modelů má být „velmi speciální, ultraexkluzivní“ vůz navržený u příležitosti deseti let od spuštění personalizační služby Q by Aston Martin. Značka navrhla, že nový vůz má být inspirovaný jeho úspěchem ve 24 hodin Le Mans. To znamená, že by mohl navázat na loňský V12 Speedster DBR1. Vůz je postavený na poctu vítěznému závodníkovi z roku 1959 v Le Mans.

Druhý ze dvou nových vozů Aston Martin, který má být představený soukromému publiku 19. srpna, než bude zpřístupněný na pozvání na stánku značky, ponese nový přepracovaný odznak Aston Martin. Aston Martin říká, že tento nový vůz je model zaměřený na výkon v podobném duchu jako nový DBX707 a V12 Vantage. To potvrzuje, že se má jednat o sériový vůz a ne o jednorázový.

Na Pebble Beach se má představit čerstvá aktualizace pro supersportovní vůz Aston Martin Valhalla
Aston Martin Valhalla

Výsuvná verze nejnovějšího V12 Vantage se ještě neobjevila. Je to zřejmá mezera v základní sestavě, která se zdá být v určité fázi pravděpodobně zaplněná.

Pebble Beach

Na Pebble Beach se má představit čerstvá aktualizace pro supersportovní vůz Aston Martin Valhalla. Dále má být zde také vystavená prototypová verze nového modelu s motorem uprostřed, doplněný aktualizovaným interiérem „zaměřeným na řidiče“. Model je stále nastavený na použití twin-turbo V8 s hybridní podporou pro vývoj 937 koní.

Renato Bisignani, vedoucí globálního marketingu a komunikace ve společnosti Aston Martin, řekl: „Těšíme se, že na Pebble Beach oslavíme novou éru výkonnosti Aston Martin a vystavíme naše ikonické ultra-luxusní modely. A to včetně světového prvního odhalení vzrušujícího nového modelu na veřejném debutu dalšího vzrušujícího přírůstku do našeho dechberoucího portfolia.“

Zdroje: autoexpress, Towpoint