Cactos mění baterie Tesla EV na úložné systémy

Cactos, finský start-up, který přeměňuje baterie elektromobilů Tesla v druhé životnosti na inteligentní úložiště energie, říká, že zajistil nové financování ve výši 60,9 mil. Kč. Proto, aby mohl pokračovat v růstu společnosti.

Nové kolo financování vedl Superhero Capital s účastí zakladatelů Cactos. A vložil tak 60,9 mil. Kč do vlastního kapitálu a dluhu do plánů společnosti na expanzi.

Cactos využije nové finanční prostředky k podpoře výroby nových zařízení pro skladování energie a rozšíření současného závodu společnosti Muhos. Ten během několika měsíců dosáhl limitů své současné výrobní kapacity kvůli značné poptávce.

Financování také podpoří mezinárodní projekty, které uspokojí zvýšenou poptávku způsobenou probíhající energetickou transformací a současnou evropskou energetickou krizí.

„Náš první rok provozu se blíží ke konci,“ řekl Oskari Jaakkola, generální ředitel a zakladatel společnosti Cactos.

Nejpokročilejší systém pro ukládání energie

„V prvním semestru jsme uvedli na trh jeden z nejpokročilejších systémů pro ukládání energie na světě. Po zavedení byla poptávka na trhu po našem produktu mimořádně silná a finanční prostředky, které jsme získali, nám pomohou plně reagovat na tuto poptávku.“

baterie kaktusy; Cactos mění baterie Tesla EV na úložné systémy
Baterie

Cactos provozuje flotilu distribuovaných systémů pro ukládání energie vyrobených z opakovaně použitých baterií Tesla EV a vlastního proprietárního cloudového řídicího softwaru.

Každá baterie Tesla EV je rozebrána, zkontrolována a testována v továrně Cactos ve finském Muhosu. A to než se přemění na 100 kWh akumulátory energie.

Mezitím Cactos Spine, cloudová výpočetní služba společnosti založená na algoritmech, řídí a optimalizuje jednotky pro ukládání energie. Což umožňuje konzistentní dodávky energie prostřednictvím špiček nebo výpadků spotřeby a také optimalizaci, která maximalizuje výhody nižších cen elektřiny.

„V praxi se společnosti obávají dodávek elektřiny a kolísání trhu,“ řekl Jaakkola.

„Nadcházející zima bude zjevně velmi obtížná. Ale dlouhodobější výhled s energetickou transformací a dočasnou nerovnováhou v nabídce a poptávce znamená, že existuje obrovská potřeba reakce poptávky a různých způsobů skladování energie.“

„Existuje akutní potřeba inteligentních systémů skladování energie na podporu globálního přechodu k zelenějšímu světu,“ dodal Jussi Pyörre, partner společnosti Superhero Capital.

Zdroj: thedriven, TowPoint