Po stopách Robina Hooda

Tato prastará lesní oblast, domov jedné z nejoblíbenějších anglických legend, je také místem pro procházky přírodou, jízdu na horském kole ale i místem ochutnávky piva po stopách staletých hospod.

Sherwoodský les, mozaika lesů, zvlněných kopců a pohádkových vesnic, je mnohem víc než jen legendární úkryt Robina Hooda. Hodinu jízdy na sever od Nottinghamu je tato oblast připravena pro venkovní aktivity s pěšími trasami protínajícími lesy a zemědělskou půdu. Odkazy na nejslavnějšího psance Nottinghamshire lze nalézt v celém regionu. Tento legendární les – nyní označený jako národní přírodní rezervace o rozloze 1 000 akrů – je středem pozornosti v každém ročním období. Chcete-li prozkoumat širší region, půjčte si auto.

Co dělat v Sherwoodském lese aneb po stopách Robina Hooda

Kdysi královské loviště, drsný dubový les v Sherwoodu je jedním z nejkrásnějších dochovaných starověkých dubových lesů ve Spojeném království. Čtyři stezky, od 1,5 km do 6,5 km, se vinou kolem 1 000 let starého Major Oak. Ten byl uváděn jako úkryt Robina Hooda. Welbeck Estate o rozloze 15 000 akrů, který se nachází v Sherwoodském lese a je sídlem vévodů z Portlandu, je dalším skvělým turistickým místem. Nebo si prohlédněte rodinnou sbírku umění světové třídy v The Portland Collection a sousední Harley Gallery. Tam najdete oceněné výstavy současného umění. 15 minut jízdy na jih, v Sherwood Pines se rozlíhá zcela odlišná krajina. Tam se nabízí chůze, běh a jízda na horském kole.

Kde se ubytovat v destinaci Sherwoodský les

Holbeck Farm Barns s výhledem na zvlněné kopce ve vesnici Welbeck se skládá z pěti rekreačních chat, které patří k Welbeck Estate. Dvě jsou vhodné pro psy a ve všech mohou přespat čtyři až osm lidí. Nejlepší je La Roche, která má zahradní vířivku. Hosté si také mohou předem objednat košík se snídaní (880 Kč) z farmářského obchodu. Od 15 tis. Kč za třínoční přestávku až pro šest osob v La Roche.

Venkovský statek zobrazený přes přírodní rám listů. Exteriér je světlý pískovec a přední dveře jsou natřeny černou barvou; Po stopách Robina Hooda
Welbeck Estate, který se nachází v Sherwoodském lese, je sídlem vévodů z Portlandu

Kde se najíst v Sherwoodském lese

Všechny procházky Welbeck Estate začínají a končí v The Courtyard at Welbeck, kde Harley Café podává sendviče ale i vydatnou typickou zvěřinu s křenem a parmazánovými koláčky. Hardwick Inn, půl hodiny jízdy na západ, je okouzlující venkovská hospoda ve zrekonstruované budově ze 16. století. Ta je ideální pro nedělní pečení.

Co dělat v Nottinghamu

Během prohlídky Nottinghamu navštivte Nottinghamský hrad a prozkoumejte 1 000 letou historii. Před sochou Robina Hooda hostí výstavu o psancově dovádění. Poté se vydejte po stopách Ye Olde Trip To Jerusalem, chváleného jako nejstarší dochovaný anglický hostinec a kdysi zastávka pro křižácké rytíře. V tlumeně osvětlených pokojích ve středověkém stylu je k vidění klasická hospoda.

Co se nachází poblíž

Newstead Abbey je bývalé augustiniánské převorství, které se změnilo na soukromou rezidenci, 40 minut jízdy jižně od Sherwoodského lesa a sídla předků lorda Byrona. Uvnitř lze navštívit soukromé byty básníka. Za dobrého počasí se projděte některými z 300 akrů pozemku, včetně formálních zahrad, jezírek a vodopádů.