Americká ministryně Raimondo a nové kroky pro cestování

Americká ministryně obchodu Raimondo chce zavést nové strategie ohledně cestování a cestovního ruchu

Americká ministryně obchodu Gina M. Raimondo oznámila novou národní strategii pro cestování a cestovní ruch.

Nová strategie zaměřuje úsilí federální vlády na podporu odvětví cestovního ruchu v USA. Dále stanoví ambiciózní pětiletý cíl přilákat do Spojených států každý rok až 90 milionů mezinárodních návštěvníků.

Odhaduje se, že tito návštěvníci utratí ročně 279 miliard dolarů (6,4 bilionů Kč). To jsou výdaje, které podpoří vytváření pracovních míst po celých Spojených státech, na jejich územích a v District of Columbia.

Americká ministryně a nová rada

Rada pro politiku cestovního ruchu je federální meziagenturní rada, kterou vytvořil Kongres. Tuto radu ministryně Raimondová pověřila vytvořením strategie na zaměření úsilí vlády USA na podporu odvětví cestování a cestovního ruchu. Tohle odvětví hluboce a neúměrně zasáhla pandemie COVID-19.

Strategie sleduje čtyřbodový přístup ke snížení uhlíkové stopy průmyslu. Dále vytvoření bezpečných kontrolních bodů a posílení cestování a cestovního ruchu v nedostatečně obsluhovaných a nedostatečně zastoupených komunitách po celé zemi.

Konkrétně si tato strategie klade za cíl propagovat Spojené státy jako přední cestovní destinaci. A to včetně rozšíření marketingového úsilí na podporu návštěv nedostatečně obsluhovaných a nedostatečně zastoupených komunit. Dále usnadnit bezpečné a efektivní cestování do a v rámci Spojených států a jejich území, zajistit rozmanité a dostupné turistické zážitky se zaměřením na představení národních federálních zemí a vod a zároveň je chránit pro budoucí generace. Navíc podporovat odolné a udržitelné cestování a cestovní ruch s cílem snížit podíl sektorů na změně klimatu. A zároveň obnovit sektory, které chrání přírodní zdroje, podporují ekonomiku cestovního ruchu a zajišťují spravedlivý rozvoj.

Jak to vypadá v USA

„Ve všech 50 státech, územích USA a District of Columbia komunity bezpečně vítají návštěvníky. Od našich národních parků a lesů až po historická a rozmanitá místa. Tato místa vyprávějí příběh našich lidí a kultury. Spojené státy nabízejí mezinárodním cestovatelům destinace jako žádné jiné,“ řekla ministryně Raimondo.

„Dopad COVID-19 si vybral daň na naši národní a místní ekonomiku. Ale také nám poskytl jedinečnou příležitost vytvořit inkluzivnější, spravedlivější, udržitelnější a odolnější cestovní a turistický průmysl než kdy předtím. Naše nová strategie využívá to nejlepší z toho, co nabízí veřejný a soukromý sektor v USA. Což podpoří pracovní místa, vrátí ztracené příjmy a inspiruje nezapomenutelné zážitky.“

Odvětví cestování a turistiky je vždy historicky kritickou silou hospodářského růstu a zaměstnanosti ve Spojených státech. Když nerezidenti USA nakupují zboží a služby ve Spojených státech, počítá se to jako příjem z vývozu pro americkou ekonomiku.

Pokles cestovního ruchu

V roce 2020 Národní úřad pro cestovní ruch a cestovní ruch ministerstva uvedl, že pokles cestování a cestovního ruchu do Spojených států a v rámci Spojených států představoval 56 % poklesu hrubého domácího produktu (HDP) USA. A dále, že vývoz cestovního ruchu klesl v roce 2020 ve srovnání s 65 % do roku 2019 nebo na úroveň před pandemií.

Nicméně v průběhu roku 2021 Biden-Harrisova administrativa zavedla robustní zavádění vakcín a účinnou cestovní politiku. Ta se zaměřila na zdraví a bezpečnost, spolu se zrušením cestovních omezení, když to bylo bezpečné. Tehdy se měsíční příjezdy do Spojených států zvýšily ze zhruba 775 000 v říjnu 2021 na více než 2 miliony v dubnu 2022. V důsledku toho mezinárodní cestování do Spojených států vytvořilo v každém z posledních pěti měsíců obchodní přebytek. Což naznačuje pozitivní trend k oživení, i když mezinárodní cestování zůstává pod úrovní před pandemií.

Zdroje: breakingtravelnews, Top-Voziky