Sportovní modely od VW pro elektrický dojezd, včetně Buzzu

Volkswagen sundal kryty ze dvou nových sportovních variant GTX pro svůj elektrický rodinný vůz ID.3 a sedan ID.7 fastback. Ten se má uvést na trh „brzy“. Zároveň VW uvedl, co by mohlo být ID.Buzz GTX.

Řada GTX je „sportovní“ horní varianta Volkswagenu a již zaznamenala obrovský úspěch u jiných elektrických ID VW. Každým pátým ID.4 a ID.5 prodaným v Evropě je model GTX.

Volkswagen poskytl první pohled na připravované ID.3 GTX a ID.7 GTX Tourer. Ty se „brzy“ uvedou na trh s vlastním individuálním designem exteriéru. A to včetně předních a zadních světelných podpisů, sportovních detailů interiéru a silným výkonem pohonu.

Sportovní modely od VW pro elektrický dojezd, včetně Buzzu

VW ID.3 GTX se uvede na trh ve dvou variantách – běžné ID.3 GTX a ID.3 GTX Performance. Přičemž obě varianty se mají pohánět nejnovějším elektromotorem společnosti APP550 na zadní nápravě.

Obě varianty se mají vybavit 79 kWh lithium-iontovou baterií s dojezdem „asi“ 600 kilometrů. Běžná ID.3 GTX vydá 210 kW. Zatímco ID.3 GTX Performance vydá 240 kW. S tímto výkonem se bude běžná GTX chlubit zrychlením 6 sekund z 0-100 km/h a 5,6 sekundy u varianty Performance.

K dispozici je stejnosměrné rychlé nabíjení až do 175 kW, které dokáže nabít baterii z 10 % na 80 % za pouhých 26 minut.

Nové sportovní varianty GTX

Sportovní modely od VW pro elektrický dojezd, včetně Buzzu

Naopak, pouhý měsíc poté, co VW představil ID.7 Tourer, nyní stahuje kryty ze svého ID.7 GTX Tourer. Dvoumotorový model ID.7 GTX Tourer má na všechna kola 210 kW elektrický hnací motor na zadní a 80 kW motor na přední nápravu, který se může pochlubit výkonem 250 kW. Což z něj dělá nejvýkonnější kombi Volkswagen, jaký se kdy vyrobil.

U obou nových modelů GTX existuje řada změn v interiéru a exteriéru, které mají zlepšit vzhled již tak atraktivního vozu.

ID.3 GTX se vyznačuje novým předním nárazníkem a novým nezávislým černým přívodem vzduchu v diamantovém designu, novými světly pro denní svícení vlevo a vpravo a nově navrženými bočními prahy. Standardně se montovala nová 20 palcová litá kola Skagen.

Uvnitř se nacházejí prémiová ergonomická sportovní sedadla v látce a kožence standardně vybavena podobně, s červeným ozdobným prošíváním na sedadlech. Multifunkční volant, vysoce kvalitní povrch kokpitu a nový informační a zábavní systém s ChatGPT.

Sportovní modely od VW pro elektrický dojezd, včetně Buzzu
Sportovní modely od VW pro elektrický dojezd, včetně Buzzu

U modelu ID.7 GTX Tourer odlišuje variantu od základního ID.7 Tourer nový výrazný nárazník s voštinovou mřížkou chladiče a světlou grafikou charakteristickou pro modely GTX. Pro oba modely ID.7 je k dispozici panoramatické střešní okno s chytrým sklem. Zatímco GTX Tourer obsahuje 20 palcová litá kola Skagen s 21 palcovým litým kolem, která jsou k dispozici jako volitelná výbava.

Uvnitř jsou k dispozici přizpůsobená vyhřívaná sedadla vpředu s perforovaným nápisem GTX na opěradlech, multifunkčním volantem specifickým pro GTX s červeným ozdobným prošíváním, červeným lemováním na sedadlech a červenými švy na kokpitu a výplních dveří.

Sportovní modely od VW pro elektrický dojezd, včetně Buzzu