Sada Esthete udělala z Cadillacu Escalade elegantní monstrum

Cadillac Escalade je symbolem amerického stylu s působivým výkonem a impozantním vzhledem. Firma Larte Design představila sadu Esthete

Cadillac Escalade je symbolem amerického stylu s působivým výkonem a impozantním vzhledem. Někteří lidé však touží po odvážnějším prohlášení. V reakci na tato přání představila společnost Larte Design sadu Esthete, která vylepšuje současnou generaci modelu Escalade.

Specifikace designové sady Esthete

Kit Esthete začíná decentně upravenou kapotou, která dodává vozu Escalade impozantní profil. Vynahrazuje ji výrazná maska chladiče Larte Design s velkými nasávacími otvory a logem Larte Shield. Do předního nárazníku jsou integrované LED panely. Tyto panely dodávají modelu sportovní nádech a aerodynamické prvky.

Do předního nárazníku jsou integrované LED panely
Díky LED panelům vypadá Escalade sportovněji

Rozšíření podběhů kol decentně zvětšuje rozměry SUV Cadillac a zároveň zachovává pocit velkoleposti. Karosářský kit Esthete, doplněný výrazným zadním difuzorem a dvojicí koncovek výfuku, plynule navazuje na zadní LED světla modelu Escalade.

Dvě verze a jejich cena

Součástí modernizace Larte Design je také střešní spoiler, karbonové lišty dveří a krytů zrcátek a výrazná 24palcová kovaná kola. Je k dispozici pro Escalade standardní délky i Escalade ESV vyráběné od modelového roku 2021. Kupující si mohou vybrat sadu vyrobenou z kompozitu na bázi čedičových vláken, jejíž cena začíná přibližně na 27 400 dolarech (635 000 Kč), nebo prémiovou karbonovou verzi za přibližně 39 200 dolarů (908 000 Kč).

Larte Design a designové sady

Majitelé modelu Escalade V-Sport vybaveného silnějším 6,2litrovým přeplňovaným osmiválcem se mohou rozhodnout pro specializovanou tuningovou sadu Esthete. Sada je kompatibilní se sportovní verzí, jednotlivé komponenty lze zakoupit samostatně. To umožňuje přizpůsobení na základě osobních preferencí.

Součástí modernizace Larte Design je také střešní spoiler, karbonové lišty dveří a krytů zrcátek a výrazná 24palcová kovaná kola
Escalade dostal také střešní spoiler

Společnost Larte Design se sídlem v Německu a pobočkou v Kalifornii vyvíjí jedinečné sady karoserie, které poskytují prvotřídní styl s elegantní agresivitou. Kromě modelu Escalade vyrábí sady pro špičková vozidla, jako je Bentley Bentayga, Mercedes-Benz GLS a Maserati Levante, a také pro vozy BMW a Tesla Model S.

Současná generace modelu Cadillac Escalade se začala prodávat v roce 2021 a zůstává nejoblíbenějším modelem automobilky. Nabízí funkce jako Super Cruise od GM a může být vybavený 6,2litrovým přeplňovaným motorem V8 o výkonu 682 koní. Kromě modelů s benzinovým motorem má v roce 2025 debutovat i plně elektrický Escalade IQ.

Zdroje: motor1, TowPoint