Nové Mondeo je tady

Nová stylová generace Fordu Mondeo je tady, musíte si však nechat zajít chuť.

Nový Ford Mondeo dělá vizuální skok vpřed. K evropským dealerům se však dovážet nebude. VT-auta má informace.

Nový Ford Mondeo dělá vizuální skok vpřed

Ford v Číně představil novou šestou generaci Mondea. Střední sedan se mění z baculatého na stylovější a štíhlejší verzi. Škoda, že je k dispozici pouze v ČíněŽivot předchůdce právě končí. Výroba končí v březnu 2022 a nástupce není v dohledu.

Exteriér Fordu

Hodně se toho mění, zejména v přední části Mondea

Ale zpět k novému Mondeu pro Čínu. Nový design se zdá být kompaktní a jemnější. Navíc zejména předek nemá s předchůdcem nic společného. Zejména proto, že se výrazně mění světlomety a gril. Novinka má dvoudílné světlomety, úzký, horní celek pro denní svícení je propojený LED páskem. Potkávací, dálková a mlhová světla najdeme ve spodní části čtvercové prohlubně. Gril dostává nový tvar, po stranách se již nezužuje a nyní výrazně přesahuje do šířky. Vertikální stříbrné prvky vystupují za novou mřížkou chladiče.

Zcela přepracovaná byla příď. No není to nádhera?

Vzadu již nová koncová světla nezasahují tak daleko do strany a dostávají hranatější tvar. Předtím byly oválnější. Zdá se, že jejich nový světelný podpis je inspirováný Fordem Mustang, protože obsahuje tři horizontální prvky. Třetí brzdové světlo se přesune ze zadního okna pod nový spoiler na víku kufru. I zde si designéři dali záležet na optickém propojení se zadními světly. Tmavé sklo světlometů pokračuje v úzkém pruhu, na kterém najdeme i zmíněné třetí brzdové světlo. Nová, stříbrně zbarvená zástěra vypadá poměrně hrubě a na boku ji lemují velké čtvercové koncovky výfuku.

Interiér Fordu Mondea

Sedan by mohl dostat obrazovku Evo s úhlopříčkou 1,1 metru

Ford zatím neposkytuje obrázky interiéru, ale bylo by docela možné, že nové Mondeo dostane obrovskou obrazovku z Fordu Evos. SUV kupé se také prodává pouze v Číně. Překvapilo nás, když bylo v dubnu 2021 představeno s 1,1 metrovým displejem, který zabírá téměř celou palubní desku.

Interiér s displejem o úhlopříčce 1,1 metrů

Zdroj: Autobil de, Tow-point