Modulární baterie FlexPod společnosti FlexGen

FlexGen, americký integrátor úložných systémů, uvedl na trh nové modulární baterie FlexPod pro komerční a průmyslový trh

FlexGen, americký integrátor úložných systémů, uvedl na trh nové modulární baterie FlexPod pro komerční a průmyslový trh. Systém skladování energie FlexPod kombinuje lithium-železo fosfátové baterie, systém přeměny energie a HVAC v jediném kontejnerovém řešení s řadou konfigurací.

Modulární baterie FlexPod

FlexGen, americký integrátor bateriového systému ukládání energie, uvedl na trh novou sadu produktů pro distribuované a vzdálené aplikace. Produkty systému pro ukládání energie FlexPod (BESS) jsou plně kontejnerované, modulární, škálovatelné. Dodávají se v řadě velikostí, aby vyhovovaly každému projektu.

Všechny FlexPods FlexGen obsahují lithium-železo fosfátové (LFP) baterie, elektroniku pro přeměnu energie, tepelný management a potlačení požáru v jediné nádobě. Každý FlexPod je aktivovaný firemním softwarem pro správu energie HybridOS. Software údajně umožňuje pokročilé funkce, jednoduchost ovládání a přizpůsobivost v průběhu času.

FlexPod BESS se dodává ve výkonových konfiguracích 920 kW, 1 200 kW a 1 500 kW s kapacitou baterie 920 kWh, 1,2 MWh nebo 1,5 MWh v kontejnerech. Kapacita jmenovitého stejnosměrného proudu je 920 kWh, 1200 kWh nebo 1500 kWh.

Pomocná spotřeba systému při nabíjení/vybíjení 1C je 20 kW, 21 kW a 22 kW. S připravovanou UL9540 mají FlexPods bezpečně fungovat v širokém teplotním rozsahu od -30 °C do 45 °C a ve výškách pod 2 000 metrů.

Vlastnosti

Společnost uvedla, že mezi výhody jejích FlexPodů patří pokročilé možnosti správy kvality napájení, integrace se solárním systémem „out-of-the-box“, pokročilá funkce microgrid, funkce černého startu a integrace s infrastrukturou nabíjení elektromobilů. Začátkem tohoto roku společnost FlexGen uvedla na trh řešení nabíjení elektromobilů. Řešení kombinuje platformu systému řízení energie a úložiště energie z baterie.

„Komerční a průmyslové podniky nyní více než kdy jindy potřebují škálovatelná a flexibilní energetická řešení. Toto je odvětví, které právě teď nese hlavní tíhu energetické inflace a vysokých nákladů na fosilní paliva,“ řekla generální ředitelka FlexGen. „Jsme odhodlaní dodávat řešení, která našim zákazníkům umožní splnit celou řadu provozních a komerčních požadavků již dnes a zároveň předvídat potřeby zítřka.“

Společnost se sídlem v Severní Karolíně nedávno získala 2,37 miliard korun v kole financování série C. Financování vedl obchodník s energií Vitol z Rotterdamu. V prosinci 2021 získala společnost smlouvu na poskytování softwaru a integračních služeb. A to pro masivní zavedení 2,1 GWh bateriového úložiště společností Ameresco na třech místech v jižní Kalifornii.

Od svého založení v roce 2009 společnost FlexGen nainstalovala více než 3 GWh systémů pro skladování energie po celých Spojených státech pro zákazníky z oblasti energetiky, mikrosítí a C&I.

Zdroje: pv-magazine, Top Nosiče