Dodávky hybridů Ferrari překonaly ve 3. čtvrtletí benzinové vozy

Ve 3. čtvrtletí 2023 převýšily dodávky hybridů u Ferrari dodávky vozů s vnitřním pohonem. Dodalo 3 188 vozů. To je o 271 vozů více než vloni

Ve třetím čtvrtletí letošního roku převýšily dodávky hybridů u Ferrari dodávky vozů s vnitřním pohonem. Překvapivé odhalení zaznělo v oficiálním dokumentu předloženém investorům, aby se dozvěděli, jak si dům z Maranella vedl v červenci až září letošního roku. V tomto intervalu se dodalo celkem 3 188 vozů s legendárním koněm na kapotě, což je o 271 vozů více než ve 3. čtvrtletí 2022.

Hybridy Ferrari vs. benzínové vozy

Z celkového objemu Ferrari bylo 51,3 % dodávek hybridů a pouze 48,7 % čistě benzinových vozů. Produktové portfolio Ferrari ve 3. čtvrtletí 2023 zahrnovalo devět modelů s ICE a čtyři hybridy. Pro osvěžení dodejme, že první čistě elektrický model italské značky má být představený až v roce 2025. Mezitím poptávku ve třetím čtvrtletí podpořily modelové řady 296 GTS a SF90, které mají plug-in hybridní pohon. Jedná se o první vozy PHEV společnosti, protože LaFerrari nemělo nabíjecí port. Hlavní baterii jste mohli dobíjet pomocí nabíječky.

Poptávku ve třetím čtvrtletí podpořily modelové řady 296 a SF90, které mají plug-in hybridní pohon
Velkou poptávku zažil také plug-in hybrid Ferrari 296

Uvidíme, zda se to stane novou normou. Mohutný model Purosangue s motorem V12 byl ve fázi náběhu, takže výkonné SUV by mohlo převážit misky vah ve prospěch ICE. Špionážní snímky odhalily, že na obzoru se objeví také náhrada modelu 812, a i ta by mohla hybridizaci vynechat. Ani Ferrari však není imunní vůči přísnějším emisním předpisům, takže se musí přizpůsobit.

Elektrická budoucnost Ferrari

V důsledku toho se budoucnost stane nepochybně elektrickou. Ferrari předpokládá, že do konce desetiletí by nemělo mít 40 % vozů dodávaných zákazníkům spalovací motor. Dalších 40 procent mají tvořit hybridy a na čistě spalovací motory zbude pouhých 20 procent.

Ačkoli se budoucnost starého dobrého benzinového motoru může zdát chmurná, mohl by získat nový život. Tedy pokud se e-paliva stanou udržitelným řešením. Začátkem tohoto roku generální ředitel Ferrari Benedetto Vigna řekl, že „ICE má stále co dělat“. Navíc dodal, že „můžete provozovat auto s palivem, které patří k neutrálním. Myslím si, že tyto dvě věci jsou velmi kompatibilní, a to posiluje naší strategie.“

Zdroje: motor1, TowPoint