Chemický výrobce Wacker rozšíří výrobu v Norsku

Německý chemický výrobce polysilikonů Wacker chce rozšířit výrobu křemíkového kovu poblíž norského Trondheimu

Chemický výrobce polysilikonů Wacker zahájil studii proveditelnosti pro své plány expanze v Norsku. Uvedla, že její výrobní kapacita ve vesnici Holla by se mohla do roku 2025 zvýšit o 50 %.

Wacker se připojil ke kampani Race to Zero. Klade si nové a ambiciózní cíle. Do roku 2030 chce dosáhnout polovičního snížení skleníkových plynů a v roce 2045 chtějí dosáhnout čisté nuly.

Nové cíle snížit skleníkové plyny jsou cíle založené na vědeckých poznatcích. Jinými slovy, jsou v souladu s cílem udržet globální nárůst teploty pod 1,5 stupně Celsia, a proto jsou v souladu s Pařížskou dohodou. Wacker se připojil k Race to Zero, iniciativě OSN pro uhlíkovou neutralitu. Dobrovolně se tak zavazujeme k cíli 1,5 stupně a zavazujeme se vydávat transparentní zprávy o pokroku na našem kurzu směrem k čisté nule.

Chemický výrobce Wacker

Německý chemický výrobce Wacker Chemie zahájil studii proveditelnosti nového plánu na rozšíření kapacity výroby křemíkového kovu ve svém závodě v Holle poblíž Trondheimu v Norsku.

Továrna Wacker v norském Holle

Wacker plánuje postavit novou tavicí pec, která zvýší kapacitu výrobního závodu přibližně o 50 %. V současné době jedná s místními úřady a dodavateli energie, aby vyhodnotila proveditelnost svého plánu.

Společnost se rozhodne, zda novou tavicí pec postaví, někdy později v tomto roce. A to za předpokladu, že se zajistí konečné schválení. Nové zařízení by pak mohlo být dokončené podle plánu do roku 2025.

Silikonový kov je jednou z nejdůležitějších surovin společnosti Wacker. Skupina jej potřebuje mimo jiné pro výrobu vysoce čistého polysilikonu. Silikonový kov, který se vyrábí v Holle v současnosti pokrývá asi jednu třetinu požadavků německých závodů Wacker.

„Plánovaná expanzní opatření v Holle jsou důležitým předpokladem pro urychlení našeho růstu, jak se plánovalo,“ řekl generální ředitel Christian Hartel.

Rozšíření vlastní výroby křemíkového kovu činí Wacker méně závislým na kolísání cen surovin a zvyšuje bezpečnost dodávek. A to jak v době vysoké poptávky, tak v případě globálních problémů dodavatelského řetězce.

zdroje: pv-magazine, Vapol