Americká cross-country – to je výzva pro dva e-motocykly

Dva elektrické motocykly se tak v inaugurační soutěži Charging Across America Challenge (CAAC) vypořádají s americkým běžeckým rekordem Cannonball 178 hodin a 17 minut.

Cross-country – akce dvou e-motocyklů

Akce cross-country elektrických motocyklů, která začne 18. dubna a skončí 22. dubna, na Den Země, bude svědkem dvou jezdců, kteří zdolají rekord cross-country elektrických motocyklů Cannonball 178 hodin a 17 minut.

Jezdci – Robert Swartz a Steven Day – se ve stejnou dobu vydají z opačných břehů a budou sledovat původní 2 906 mil (to se rovná 4 676 km) dlouhou trasu cross-country Cannonball Run z roku 1971. Díky které budou nejen zpochybňovat celkový rekord elektrických motocyklů, ale také soutěžit proti sobě navzájem, aby věděli, kdo skončí první.

Swartz, zakladatel CAAC a majitel Rob’s Dyno Service a Energica of New England, pojede v roce 2022 Energica EVA EsseEsse9 na západní trase. Day, veterán letectva, pojede se svou 2021 Energica EVA Ribelle na východní trase.

V americké návaznosti na tradici prvního Cannonball Run v roce 1971, CAAC odstartuje v newyorské Red Ball Garage. A skončí v hotelu Portofino v Redondo Beach v Kalifornii. A naopak, pro oba jezdce.

Americká cross-country - to je výzva pro dva e-motocykly

Podpora závodu vzhledem k čisté mobilitě

Závod se koná ve snaze podpořit posun v americkém pohledu na čistou mobilitu. A má zahrnovat úsilí o změnu vnímání amerických spotřebitelů ohledně životaschopnosti EV. A zvýšení povědomí o rozšiřující se národní síti nabíjení EV.

„Těším se na nadcházející výzvu Charging Across America Challenge,“ řekl Day. „Jízda na elektrické motorce má mnoho výhod. Ale opravdu se mi líbí možnost popovídat si s místními na každé nabíjecí stanici.“

„Henry Ford byl pro mě v dospívání hrdina,“ dodal Swartz, který v tomto závodě kombinuje svou posedlost vysoce výkonnými elektrickými motocykly a čistou energií a prosazováním „zelené jízdy“.

Ford v roce 1909 spolusponzoroval Ocean-to-Ocean Automobile Endurance Contest, závod z Manhattanu do Seattlu. Cannonball Run vyrůstal v 70. letech a byl extrémně populární. Spojili jsme dvě historické události, abychom vytvořili Charging Across America Challenge.“

Zdroj: thedriven, Vapol