VinFast dodává plně elektrická SUV VF 8

Vietnamská automobilka VinFast dodala prvních 100 svých plně elektrických SUV VF 8 zákazníkům ve Vietnamu. Přičemž globální dodávky se mají zahájit v prosinci.

VinFast se od zahájení provozu v roce 2019 rychle rozvinul jako potenciální hráč na trhu s elektrickými vozidly s bateriemi (BEV). VinFast již pronikl na americký automobilový trh. A začátkem tohoto roku zahájil roadshow v Kalifornii, aby předvedl své plně elektrické SUV VF 8 a VF 9.

První SUV VF 8 se však dodaly průkopnickým zákazníkům VinFast ve Vietnamu na doručovací akci konané o víkendu ve výrobním komplexu VinFast v Hai Phong.

Elektrické SUV vyrobené pro globální trhy, VinFast VF 8 SUV má pět míst a měří 187,00″ (délka) x 76,14″ (šířka) x 65,63″ (výška). Představily se dvě verze, Eco a Plus.

VinFast – dvě verze SUV (Eco, Plus)

Eco se může pochlubit dojezdem až 420 kilometrů a elektromotorem o výkonu 260 kW s maximálním točivým momentem 500 Nm. Zatímco model Plus má vybavení motorem o výkonu 300 kW s maximálním točivým momentem 620 Nm. A dojezdem až 400 kilometrů.

VF 8 je také vybaven funkcemi jízdního asistenta, jako je Highway Assist, Automated Lane Change Assist. Dále Smart Parking Assist, Smart Summon Mode a Remote Parking Assist.

Zdroj: Vinfast

VF 8 má také vybavení balíčkem „Smart Services“. Ten podle všeho obsahuje funkce pro ovládání a interakci s vozidlem prostřednictvím hlasu. A také dálkového ovládání vozidla přístupného prostřednictvím mobilní aplikace VinFast.

K dispozici je také nabídka předplatného na baterie ve snaze snížit náklady na vozidlo.

,,Dnešní událost znamená zlom pro vietnamský automobilový průmysl,“ řekla Le Thi Thu Thuy, místopředsedkyně Vingroup a globální generální ředitelka VinFast.

„V tomto historickém okamžiku jsme nesmírně rádi, že můžeme našim průkopnickým zákazníkům ve Vietnamu dodat první várku plně elektrických vozidel VF 8. A velmi brzy si toto nadšení uvědomí více než 65 000 průkopnických zákazníků po celém světě.“

VF 8 se v USA údajně prodává za 1 020 000 Kč, s výjimkou nákladů na pronájem baterie. Zatímco VF 9 se údajně prodává za 1 390 000 Kč.

Zdroj: thedriven, TowPoint