Terénní režim pro Cybertruck je konečně tady

Tesla Cybertruck přišla na trh před pěti měsíci a postrádá některé klíčové prvky, které byste očekávali. Brzy se však objeví terénní režim

Tesla Cybertruck přišla na trh zhruba před pěti měsíci a postrádá některé klíčové prvky, které byste u moderního pickupu rozhodně očekávali. To se však brzy změní, protože brzy se objeví terénní režim.

Nový terénní režim má být vlastně jakási aktualizace softwaru, která umožní elektrickému pickupu Cybertruck uzamykatelné diferenciály a další funkce zaměřené na jízdu v terénu. Díky novému režimu se tak majitelé vozu vyhnou případným rozpakům na svých cestách.

Nové funkce díky režimu Off-Road

Nové funkce, které by měl nový terénní režim nabízet, jsou přístupné prostřednictvím nového režimu Off-Road. Off-Road režim zlepšuje ovladatelnost na kamenech, štěrku, hlubokém sněhu a písku. Uzamykatelné diferenciály jsou k dispozici u modelu Cybertrack se dvěma motory a pohonem všech kol.

Třímotorový vůz má přední uzamykatelný diferenciál, zatímco virtuální zadní uzamykatelný diferenciál je vždy zapnutý v režimu Overland.

Režimy Asistent Trail Assist a Baja pro lepší ovládání vozu

Další režim Asistent Trail Assist usnadňuje jízdu nízkou rychlostí po nerovném povrchu, takže se řidič může soustředit na řízení vozu. Nový režim s označením Baja zlepšuje rovnováhu a ovladatelnost vozidla, když řidič nastaví stabilizační asistent na hodnotu Minimal.

Nový terénní režim má být vlastně jakási aktualizace softwaru, která umožní elektrickému pickupu Cybertruck uzamykatelné diferenciály a další funkce zaměřené na jízdu v terénu
Tesla Cybertruck dostane nový terénní režim

Režim Asistent Trail Assist spolupracuje s kontrolou stoupání a klesání, ale ne všechny aktualizace z něj dělají lepšího terénního řidiče. Společnost Tesla také vylepšila schopnost vozu Cybertruck odhadnout užitečné zatížení a podle toho upravit adaptivní odpružení.

Na kluzkém povrchu pomůže režim CyberTent

Elektrický model Cybertruck se také lépe chová na kluzkém povrchu a nový režim CyberTent vyrovnává odpružení tak, abyste mohli dokonce i v poklidu v autě spát na rovném povrchu. Díky němu jsou také stále zapnutá světla a napájené zásuvky.

Společnost Tesla na webu X (dříve Twitter) ve své zprávě uvedla, že aktualizace vzduchem „brzy dostane nová rozšíření“. Uvidíme, co znamená brzy, protože již z dřívějška víme, že společnost Tesla mívá různě dlouhá zpoždění se svými novými produkty.