Solární kufřík s příkonem 200 W

Americká firma FlexSolar přichází na trh s přenosným solárním kufříkem. Jeho příkon je 200 W

Solární kufřík je novinka od společnosti FlexSolar. Výhodou je jeho přenosnost, obsahuje regulátor nabíjení a také propojovací kabely.

FlexSolar, PV společnost v Austinu, Texas, poskytuje řešení pro off-grid, cestovní a rekreační vozidla. Je známý svými skládacími solárními moduly, které lze na cestách podepřít pro dodávku elektřiny všude tam, kde je slunce.

Jedním z takových přenosných produktů od FlexSolar je jeho 200W aktovka. Ta se dodává se dvěma moduly, kterou jsou připevněné pomocí pantu, stojánkem pro podepření pole a madlem pro snadné přenášení. Součástí přenosných modulů je solární regulátor nabíjení 10 A, 12/24 V a potřebné propojovací kabely.

200W panel nabíjí každodenní předměty s napětím 12 V nebo nižším. Uživatelé mohou připojit a nabíjet smartphone, tablet, notebooky, chladič, autobaterii atd. Pokud nabíjíte 24V zařízení, může sada vyžadovat ovladač MPPT (sledování maximálního napájecího bodu), uvedla společnost FlexSolar.

Solární kufřík a jeho výkon

Monokrystalické moduly mají kombinovaný výkon 200 W, napětí naprázdno 22,8 V a jmenovitou účinnost modulu 21,5 %. Voděodolná sada je dimenzovaná pro provoz mezi -40 °C až 82 °C. Produkt váží 17,5 kg včetně spojovací krabice a v rozloženém stavu měří 140,2 cm x 92,8 cm x 3,3 cm. Sada vychází na cenu za watt asi 43,2 Kč.

Regulátor nabíjení je vybavený LED displejem s nastavitelnými režimy a parametry. Dále s duálními USB výstupy, ochranou proti přebití a přetížení pro nabíjení baterií. Kufřík je vybavený inteligentním čipem pro automatickou identifikaci připojených zařízení a optimalizací výstupního proudu pro co nejrychlejší nabíjení.

Sada obsahuje dva moduly, které jsou připevněné pomocí pantu, regulátor nabíjení a propojovací kabely
Sada solárního kufříku

Na solární kufřík se vztahuje dvouletá záruka. FlexSolar také vyrábí přenosnější 100W aktovku, která váží 10,5 kg a má stejné maximální napájecí napětí jako 200W model.

FlexSolar také vyrábí několik vysoce přenosných modulů. Tyto kufříky jsou spojené četnými panty pro vysokou přizpůsobivost. Zařízení jsou zaměřená na nabíjení malých USB zařízení. Jsou dostatečně malá, aby se dala sbalit do denního batohu na túru. Existují dvoumodulové 10W modely, třímodulové 15W modely a 6 modulové 40W modely s USB a DC nabíjecími porty.

A pro majitele obytných vozů společnost prodává 100W a 200W sady připravené k integraci do vozidla. Sady jsou kompatibilní s většinou 12V baterií (olověné, gelové) a přenosnými elektrárnami (lithium, LiFePO4).

zdroje: vp-magazine, Vapol