Nové centrum pro bezpečnost vozidel firmy Audi

Společnost Audi otevřela ve svém technologickém parku v německém Ingolstadtu nové centrum pro bezpečnost vozidel

Společnost Audi otevřela ve svém technologickém parku v německém Ingolstadtu nové centrum pro bezpečnost vozidel. Toto zařízení umožní automobilce provádět řadu typů crash testů před uvedením nového modelu na trh.

Centrum pro řadu crash testů

Nové centrum, jehož výstavba trvala tři roky, stálo přibližně 100 milionů eur a pracuje v něm přibližně 100 zaměstnanců. Audi navrhlo zařízení s ohledem na budoucnost a zajistilo, aby centrum mohlo provádět testy, které přesahují dnešní crash standardy, jež musí společnost splňovat na různých trzích.

Budova umožní společnosti Audi provádět větší počet a rozmanitost crash testů ve srovnání s předchozím zařízením
Nové centrum v německém Ingolstadtu

Budova také umožní společnosti Audi provádět větší počet a rozmanitost crash testů ve srovnání s předchozím zařízením. Nová budova má velkou integrovanou podlahu pro crash testy bez podpěr s nejmodernějšími vysokorychlostními kamerami a LED osvětlením.

Vybavení testovacího zařízení

Testovací aréna je vybavená několika křížícími se nárazovými pruhy, které umožňují společnosti Audi provádět nárazy dvou vozidel pod úhlem 90 stupňů. Umožňuje také nárazy vozů bokem proti překážkám. V budově se nachází také laboratoř pro figuríny, zkušební stojany pro komponenty, kanceláře a dílny.

Audi bude při nárazových zkouškách používat více než 60 figurín THOR, jejichž velikost se pohybuje od 18měsíčního dítěte až po dospělého člověka vážícího 102 kg. Figuríny mají až 150 senzorů a jsou jen jedním z dílků větší datové skládačky. Trojrozměrné skenování pomáhá zpracovat deformace vozidel po zkoušce, zatímco sledování pohybu pomáhá zachytit sled událostí.

Nová budova má velkou integrovanou podlahu pro crash testy bez podpěr s nejmodernějšími vysokorychlostními kamerami a LED osvětlením
Centrum nabízí více možností crash testů

Počítačové simulace hrají při nárazových zkouškách velkou roli – Audi provede desítky tisíc virtuálních nehod ještě předtím, než postaví prototyp. S těmito testy pomáhá IT centrum společnosti, které se nachází ve stejném technologickém parku.

Bezpečnost aut především

Audi se zaměřuje na bezpečnost již více než 80 let. Společnost otevřela svou první halu pro nárazové zkoušky v Ingolstadtu v roce 1970, kterou využívala dalších 50 let. V roce 1972 zavedla společnost Audi do tohoto zařízení figuríny pro crash testy. Snaha společnosti vyrábět bezpečnější vozidla jí vynesla nejvyšší hodnocení bezpečnosti z celého světa.

Snaha společnosti Audi vyrábět bezpečné vozy se vyplácí i v USA. V letošním roce udělil Insurance Institute for Highway Safety sedmi modelům Audi ocenění Top Safety Pick. Pět z nich získalo označení Top Safety Pick+, jako například Audi A5 2023. Video Národního úřadu pro bezpečnost silničního provozu ukázalo, jak Audi Q8 získalo pětihvězdičkové hodnocení bezpečnosti při bočním nárazu.

Zdroje: motor1, Vapol