Newton Energy Solutions odhaluje tepelnou baterii

Newton Energy Solutions tvrdí, že její nový systém akumulace tepla je ideální pro domy vybavené solárními panely a tepelnými čerpadly nebo plynovými kotli. Baterie má kapacitu úložiště energie 20 kWh až 29 kWh.

Nizozemský specialista na vytápění Newton Energy Solutions představil nový systém akumulace tepelné energie pro rezidenční aplikace.

„NEStore je optimálním řešením pro domy nebo budovy s fotovoltaickými systémy. A lze jej kombinovat s tepelnými čerpadly a plynovými kotli,“ řekl.

Systém se vyznačuje patentovanou 3 cm tenkou vakuovou izolací a designem snižujícím počet tepelných mostů.

„Tato kombinace zajišťuje, že systém minimalizuje ztráty z prostojů na 1 % za den,“ řekl mluvčí. ,,Dobrá izolace teploty vody, aniž by to způsobilo vysoké tepelné ztráty energie.“

Systém je k dispozici ve dvou verzích s objemem vody 214 litrů a 320 litrů. A taky kapacitou zásobníku energie 20 kWh a 29 kWh.

Optimální řešení pro domy a budovy – NEStore

Nejmenší výrobek měří 1 650 mm x 590 mm a váží 154 kg. Největší verze měří 2 050 mm x 590 mm a váží 190 kg.

Newton Energy Solutions odhaluje tepelnou baterii

Pro oba systémy je napětí 230 V a požadovaná teplota je mezi 55 °C a 110 °C. Tepelná ztráta pro první systém se odhaduje na 1,44 % za den. Zatímco pro druhý systém se odhaduje na 1,35 % za den.

Výrobek o kapacitě 20 kWh dokáže podle výrobce ohřát 600 litrů vody z vodovodu na 40 °C, což podle něj vystačí na zhruba 1,5 hodinové sprchování nebo zajistí až čtyři dny teplé vody pro čtyřčlennou rodinu.

„NEStore se nabíjí, když je přebytek energie ze solárních panelů, nebo na základě nejpříznivějších dynamických sazeb energie,“ pokračoval mluvčí s tím, že systém může být instalován ve stávajících i nových budovách.

Tepelná baterie stojí mezi 4 900 Kč/kWh a 6 100/kWh.

„To jsou náklady na elektrické domácí baterie prodávané za přibližně 18 000 Kč/kWh na 24 000 Kč/kWh a nad náklady na standardní elektrický bojler na teplou vodu za přibližně 3 400 Kč/kWh,“ uvedl mluvčí.

Společnost Newton Energy Solutions začala prodávat tepelné baterie v červenci a plánuje zvýšit svou výrobní kapacitu v roce 2024.