Mobilní solární generátor o výkonu 6 kW/7,2 kWh

Australská společnost Decarbon Venture uvedla na trh to, o čem tvrdí, že je to první „vyměnitelný“ (mobilní) solární generátor na světě. A to s poloviční hmotností a především dvojnásobným výkonem než jiné produkty na trhu.

Dvojnásobný výkon produktu

Právě zkušenost inženýra Geoffa Elwooda s uzamčením v australském vnitrozemí ho inspirovala k vývoji této nové řady mobilních solárních generátorů, říká. Se 7,2 kWh úložiště a 6 kW energie australská společnost Decarbon Venture říká, že její produkty jsou nejvýkonnějšími mobilními generátory na současném trhu a překonávají tak konkurenty v oblasti plynu.

,,Jsou také mnohem lehčí a levnější na provoz než ekvivalentní plynové generátory,“ řekl Eldwood.

Mobilní solární generátor o výkonu 6 kW/7,2 kWh

Australský start-up uvedl mobilní solární generátor

Ekosystém DCV AirBase zahrnuje zejména skládací 400 W solární panely, které se tak připojují k polopevné baterii. Komponenta úložiště je modulární a dodává se tak ve třech variantách:

  • AirBase Quad, se 7,2 kWh úložiště, váží 42 kg
  • AirBase Duo, s 3,6 kWh úložiště, váží 22 kg
  • Napájecí modul AirBase s 1,8 kWh při 8 kg

Tento systém generátorů se navrhl především pro kempování v autě, jízdu na člunu, život mimo síť ale i potenciálně domácí zálohování. Jedná se o velmi oblíbený segment trhu mezi čínskými výrobci a na květnové konferenci Smart Energy se tak vystavilo velké množství takových produktů.

Využití modulárních napájecích článků

Australská společnost Decarbon Venture, která uvedla na trh mobilní solární generátor, však taky zdůrazňuje svou připravenost na australské vnitrozemí. Což je rozhodně drsné přírodní prostředí. Společnost také říká, že jde o první takový produkt, který umožňuje vyjmutí baterií a zároveň jejich nahrazení novými bateriemi. A to bez nutnosti vypnutí.

„Chtěl jsem vytvořit evergreen řešení, které tak využívá modulární napájecí články. Ty lze v případě potřeby vyměňovat a taky je lze zvětšovat nebo i zmenšovat,“ řekl Elwood.

Rodina generátorů AirBase společnosti Decarbon Venture se má zpočátku prodávat prostřednictvím kampaně na Kickstarteru koncem srpna.

Zdroj: pv-magazine, Vapol