Dodavatel regionální pošty Austrálie je plně elektrický

Dodavatel Central Queensland Australia Post elektrifikuje svou dvoukolovou flotilu elektrickým mopedem Duo. A to od poskytovatele elektrické mikromobility Benzina Zero se sídlem v Brisbane.

Společnost Benzina Zero, která se založila v roce 2019, se prezentuje jako distributor elektrických mopedů a skútrů. A poskytuje tak individuální řešení přepravy pro jednotlivce a firmy.

S řadou elektrických silničních skútrů, mopedů a elektrických kol se společnost již dostala na titulní stránky v polovině roku 2023. Tehdy se po úspěšných zkouškách s elektrickým mopedem Duo spojila s řetězcem pizzy Domino’s.

Benzina Zero Duo se opět dostává do titulků poté, co se dodavatel australských poštovních služeb David Freeman, který provozuje licencovanou poštu (LPO) v Longreachu ve středním Queenslandu, rozhodl přejít k elektrifikaci své dvoukolové flotily poštovních doručovacích vozidel.

S maximální rychlostí 50 km/h a dojezdem 105 kilometrů se Duo prodává za pouhých 110 tis. Kč. A může se dovybavit řadou úložných a přepravních možností.

Praktičnost designu Duo

Dodavatel regionální pošty Austrálie je plně elektrický

Kvalita konstrukce mopedu a design dvojitého trubkového rámu také vynikají jako jedinečné vlastnosti modelu Duo, které upoutaly pozornost Freemana.

,,Byla to praktičnost designu Duo, která mě jako první zaujala,“ řekl Freeman.

„Na trhu neexistuje žádný jiný skútr, který by měl takovou úroveň přepravní kapacity, mnohem větší než kterýkoli z našich osvědčených dvoukolových vozů. A jelikož dnes přepravujeme více balíků, zefektivní to naši doručovací kapacitu. Duo je super odolné, bez plastových panelů karoserie, které by se mohly poškodit. A když se dostaneme na konec životnosti, lze tím pádem méně recyklovat.“

Benzina Zero také vyvinula montážní systém pro Duo, který umožní Australia Post využít jeho brašny a top box, které se v současnosti používají na stávající Hondě „Postie“ – motocyklu, který již není v Austrálii dostupný.

Dodávková sada „Postie“ pro Duo navíc obsahuje vylepšené sklopné pohodlné stupačky, velký přední koš o objemu 53 l, držák telefonu a nabíječku USB. Držák adaptéru do racku pro brašny a top box se také hodí jak pro Duo, tak i pro jeho výkonnějšího sourozence Duo+, který nabízí maximální rychlost 65 km/h, ale snížený dojezd na 90 kilometrů.

„Zakoupili jsme další baterie, abychom je mohli nabíjet z naší sluneční soustavy na naší poště,“ říká Freeman.

„Výhody nízkých provozních nákladů a snížených nároků na servis ve srovnání s mými starými koly. Duo se stalo velmi nákladově efektivní a navíc vypadá úžasně.“

,,Už jsem mluvil s dalšími dodavateli pošty, kteří chtějí provést změnu, a Duo je perfektní náhrada za jejich benzínová dvoukolka.“