7 slavných herců, kteří se zamilovali do závodních vozů a vůně benzinu

Někteří slavní herci jsou nespokojení s honbou za hraním závodníka a dávají přednost skutečnému dobrodružství na závodní dráze

Mezi dovednostmi herců a řidičů závodních vozů musí být určitá souvislost. Možná je to ten adrenalin a touha přizpůsobit se všemu, co se na ně vrhne. To se pravidelně děje jak před kamerou, tak na závodní dráze. Někteří slavní herci jsou nespokojení s honbou za hraním závodníka a dávají přednost skutečnému dobrodružství.

Tito herci dále využívají své slávy, aby získali několik sponzorů a usedli za volant skutečného závodního vozu a soutěžili s profesionály z povolání. Zde je 7 slavných herců, kterým učaroval zvuk řvoucího motoru, mastnota oleje a vůně benzinu.

Rowan Atkinson alias Mr. Bean

Ačkoli je známý především jako komik, který ztvárnil komickou postavu pana Beana, Rowan Atkinson je nadšenec do závodění a také sběratel aut. Pokud zrovna nenatáčí filmy jako Johnny English nebo televizní pořady jako Černá zmije, tráví čas závoděním na okruzích po celém světě a psaním pro časopisy o závodních autech.

Ačkoli je známý především jako komik, který ztvárnil komickou postavu pana Beana, Rowan Atkinson je nadšenec do závodění a také sběratel aut
I když má Atkinson rád závodní auta, nikdo mu už nikdy neodpáře roztomilý Leyland Cars Mini 1000 Mark IV ze seriálu Mr. Bean

Dříve vlastnil McLaren F1, se kterým havaroval, a v 80. letech minulého století jezdil s Renault 5 v sérii Manufacturer’s Turbo Cup. V roce 2010 také řídil Aston Martin na závodě v Silverstone. V roce 2014 měl vážnou nehodu s Ford Falconem, ale vyvázl s lehkými zraněními.

Pan Mission Impossible

Tom Cruise je tak vášnivý řidič závodních vozů, že svou lásku k tomuto sportu proměnil ve film Days of Thunder z roku 1990. K závodění ho inspiroval další slavný herec – Paul Newman, jeho přítel a spoluhráč z filmu Barva peněz. Přestože měl problémy s řízením, především kvůli své dyslexii a agresivnímu stylu jízdy, zůstal vášnivým fanouškem závodění a objevil se i v televizním pořadu Top Gear.

Hvězda filmů Rychle a zběsile

Paul Walker, hvězda filmové série Rychle a zběsile, nebyl jen filmovou hvězdou, ale i závodním jezdcem a majitelem závodního týmu. Účastnil se závodů Redline Time Attack s BMW M3 a byl spolumajitelem rychlostní prodejny a závodního týmu Always Evolving. Jeho tým závodí i po jeho smrti a věnuje každý závod jeho památce.

Rychlá auta fascinovala Paula Walkera již od malička
Paul Walker miloval rychlá auta a hrál ve filmové sérii Rychle a zběsile

Rychlá auta fascinovala Paula Walkera již od malička. O to horší je, že se mu právě jízda ve sportovním voze stala osudnou. Dne 30. listopadu 2013 ve věku čtyřiceti let zemřel Walker při bouračce. Seděl v červeném Porsche Carrera GT na místě spolujezdce, zatímco jeho přítel nezvládl řízení a naboural do stromu. Oba dva následně zemřeli.

Jeden ze Sedmi statečných

Steve McQueen se s volantem v ruce pravděpodobně narodil. Byl populární filmovou hvězdou 60. a 70. let a byl známý svou vášní pro závodní auta, zejména Ford Mustang z filmu Bullitt (1968). Dosahoval působivých výsledků v automobilových i motocyklových závodech, kterým se věnoval již od střední školy.

Steve McQueen se stal populární filmovou hvězdou 60. a 70. let a byl známý svou vášní pro závodní auta, zejména Ford Mustang z filmu Bullitt (1968)
Steve McQueen závodil na motorce již od střední školy

Gene Hackman

Gene Hackman, známý herec a dvojnásobný držitel Oscara, měl také vášeň pro automobilové závody. Po natočení filmu Francouzská spojka se zamiloval do závodění a v roce 1983 závodil za tým Dana Gurneyho v závodě 24 hodin v Daytoně.

Frajer Luke – frajer za volantem

Paul Newman byl legendou jak na filmovém plátně, tak na závodní dráze. Účastnil se závodů až do vysokého věku a byl známý svým týmem Newman/Haas Racing. V roce 1979 skončil druhý v závodě 24 hodin Le Mans a v roce 1995 vyhrál svou třídu v závodě 24 hodin v Daytoně.

James Dean

James Dean měl hlubokou vášeň pro automobilové závody a začal závodit ještě před natáčením filmu Rebel bez příčiny (1955). Warner Brothers mu smluvně zakázali závodit během natáčení filmu Obr. Po jeho dokončení se zaměřil na to, aby se stal uznávaným závodníkem. Jeho život tragicky skončil, když se zabil při jízdě na závodě v Salinas s Porsche 550 Spyder.

Tito slavní herci dokázali, že vášeň pro rychlá auta a závodění může být stejně silná jako jejich láska k herectví.