Profils Systèmes odhaluje novou solární verandu

Profils Systèmes, francouzský specialista na hliníkové tesařské práce, vyvinul Wallis&Energy, novou solární verandu, která je navržena tak, aby se bezproblémově integrovala do stávajících budov ale i nových konstrukcí.

Francouzská společnost Profils Systèmes vyvinula novou fotovoltaickou verandu, kterou lze tak integrovat do stávajících, ale i do nových budov.

Různé formy generátorů

„Tento produkt jsme vyvinuli již před více než patnácti lety,“ řekl Denis Bounio, obchodní manažer společnosti Profils Systèmes, France s tím, že nárůst nákladů na energii vrátil tento produkt zpět do módy.

Fotovoltaická veranda Wallis&Energy je fotovoltaický systém připojený k síti, který může hostit solární moduly s výkonem až 500 W ale i panely od celé řady výrobců.

Velikost fotovoltaických panelů se může lišit od 700 mm x 1 000 mm do 1 210 mm x 1 800 mm. Jejich tloušťka se pohybuje mezi 26 mm a 50 mm, s výplní izolačního panelu od 32 mm do 55 mm. Generátory mohou být buď neprůhledné, sestavené na izolačních panelech. A nebo taky poloprůhledné, sestavené v izolačním zasklení.

Nová fotovoltaická veranda Wallis&Energy

Profils Systèmes odhaluje novou solární verandu
Profils Systèmes – nový typ fotovoltaické verandy

Solární moduly integrované nad izolačními panely poskytují hřebeny s žlaby. Což jim umožňuje snadný průchod elektrických kabelů. Ve výbavě na přání těží taky z boxu dálkových rolet, držáku pro bodová světla a nebo LED pásek ale i držáku např. pro žaluzie.

„Je to zajímavé bezesporu netradiční řešení, když chcete zvětšit svůj dům. Zvláště když se zjednodušily administrativní postupy a fotovoltaické panely nyní tak nabízejí mnohem lepší výnosy,“ vysvětlil Bounio.

Nulové tepelné ztráty střešní verandy

Hydroizolace se zajištuje od 5 % sklonu utěsněnými izolačními panely utěsněnými těsněními z etylen propylenové pryže (EPDM). Instalace panelů na střechu verandy navíc optimalizuje její izolaci přidáním vrstvy materiálu, který tak omezuje tepelné ztráty stropem.

Profils Systèmes se sídlem v Baillargues ve Francii je součástí Groupe Corialis.

Zdroj: pv-magazine, TowPoint