Nový majitel pro automobilku McLaren. Co chystá?

Společnost McLaren Group má od nynějška nového majitele. Bahrajnský státní investiční fond Mumtalakat Holding Company

Tak a je to oficiální. Společnost McLaren Group má od nynějška nového majitele. Bahrajnský státní investiční fond Mumtalakat Holding Company převzal kompletní vlastnictví automobilky a zvýšil svůj podíl ze 60 na rovných 100 procent.

Co to znamená pro McLaren Automotive?

O tom, co by to mohlo znamenat pro McLaren Automotive, není mnoho jasných informací. Výkonný předseda skupiny Paul Walsh uvedl, že tento krok „nám dále umožní soustředit se na plnění našeho dlouhodobého obchodního plánu“. Tento plán zahrnuje hlavně investice do nových produktů a technologií.

Výrobce supersportů se v posledních letech dostal do finančních problémů a v roce 2022 dokonce prodal některé ze svých historických vozů, aby mohl financovat odložený supersport Artura
McLaren Artura Spider

McLaren Automotive má nyní pravděpodobně finanční podporu, kterou potřebuje k financování vývoje budoucích modelů a elektrifikace své modelové řady. Výrobce supersportů se v posledních letech dostal do finančních problémů a v roce 2022 dokonce prodal některé ze svých historických vozů, aby mohl financovat odložený supersport Artura. Rok předtím McLaren prodal své sídlo a továrnu Formule 1.

Dva roky s novým generálním ředitelem

V roce 2022 dostala značka nového generálního ředitele a v roce 2023 uvedla na trh model 750S, nástupce úspěšného modelu 720S. Koncem loňského roku také představila osvěženou verzi svého praktického supersportu, která z modelu GT udělala GTS. Co nového přinese nový majitel společnosti?

Čeká nás brzy nový sportovní model?

Proslýchá se, že by společnost McLaren mohla do konce roku představit svůj nový sportovní automobil. McLaren jej již prý „dolaďuje“, a údajně by mohl dostat plug-in hybridní motor V8 o výkonu přes 1 000 koní. Dále se proslýchá, že se vůz zbaví dvoukřídlých dveří značky za dveře typu gullwing, dostane zcela nový podvozek z uhlíkových vláken a komponenty zavěšení vyrobené 3D tiskem.

Několik měsíců poté, co Michael Leiters převzal funkci generálního ředitele McLarenu, přiznal, že minulé modely patřily mezi tzv. „nevyzrálé produkty“. Noví majitelé by měli společnosti pomoci přinést finanční prostředky a stabilitu, protože se snaží expandovat, přizpůsobovat a zlepšovat kvalitu svých produktů.

Zdroje: motor1, Vapol