Zinko-vzduchové baterie společnosti Zinc8

Kanadský společnost Zinc8 Energy Solutions oznámil plány na zahájení výroby zinko-vzduchových baterií ve Spojených státech

Kanadský vývojář baterií Zinc8 Energy Solutions oznámil plány na zahájení výroby zinko-vzduchových baterií ve Spojených státech.

Zinko-vzduchové baterie

Společnost Zinc8 Energy Solutions oznámila, že její inaugurační komerční výrobní závod vznikne v Ulster County, ve státě New York. Zde se časem začnou vyrábět zinko-vzduchové baterie.

Společnost Zinc8 Energy Solutions vyvinula patentovanou technologii průtokových zinko-vzduchových baterií. Společnost o této technologii tvrdí, že je schopná dodávat energii v rozsahu od 20 kW do 50 MW. Dále baterie dokáže uchovávat a vybíjet energii po dobu 4 až 100 hodin.

Společnost Zinc8 Energy Solutions vyvinula patentovanou technologii průtokových zinko-vzduchových baterií. Společnost o této technologii tvrdí, že je schopná dodávat energii v rozsahu od 20 kW do 50 MW
Zinc8 Energy Solutions

Škálovatelnosti a vyšší kapacity se dosáhne zvětšením velikosti skladovacích nádrží, které obsahují částice zinku. Modulární baterii lze nakonfigurovat tak, aby podporovala širokou škálu aplikací s dlouhou životností pro mikrosítě a veřejné služby. Stejně jako pro komerční a průmyslové projekty.

Na rozdíl od lithium-iontové technologie, která vyžaduje nové zásobníky pro rozšíření, Zinc8 říká, že oddělil vazbu mezi energií a výkonem. To znamená, že rozšíření technologie Zinc8 se může provést jednoduchým zvětšením velikosti palivové nádrže a množství znovu nabitého zinkového paliva. Podle výrobce technologie slibuje nulové vyblednutí kapacity baterie během dlouhé životnosti. Navíc uvádí, že tyto baterie jsou nehořlavé, netoxické a udržitelné se stabilními dodavatelskými řetězci pro hromadnou výrobu.

Nový závod Zinc8 v okrese Ulster

Společnost si vybrala okres Ulster ve státě New York poté, co senátor Chuck Schumer zavolal generálnímu řediteli společnosti Zinc8 Ronu MacDonaldovi. Naléhal na společnost, aby rozšířila své operace ve státě New York a zejména do okresu Ulster.

Kanadskou společnost senátor zlákal k přestěhování do USA v důsledku daňového kreditu Advanced Manufacturing Tax Credit zahrnutého v IRA. Ten poskytuje pobídky výrobcům baterií i společnostem na zpracování kritických nerostů. Každý způsobilý bateriový článek obdrží kredit ve výši 870 Kč, který se přizpůsobí kapacitě baterie. A to s pobídkami, aby vydržel na své původní úrovni do roku 2029, než dojde k postupnému snižování od roku 2030 do fáze vyřazování začínající v roce 2032.

K dispozici je také podpora ve výši 10 miliard dolarů (247,3 miliard korun) na výstavbu továren na technologie čisté energie. Dále tyto peníze slouží k dovybavení stávajících továren nástroji a výrobními linkami na výrobu zařízení a komponent pro čistou energii. Zákon prezidenta Bidena o dvoustranné infrastruktuře zahrnuje pobídky ve výši 6 miliard dolarů (148,3 miliard korun) na podporu výzkumu a vývoje a výroby baterií ve Spojených státech, což posiluje domácí dodavatelský řetězec.

Zavedení IRA

„To představuje některé přímé a výhodné úvěrové příležitosti pro Zinc8,“ řekl MacDonald. „Je naprosto jasné, že se zavedením IRA američtí politici v čele se senátorem Schumerem podnikají skutečné kroky a zavádějí pobídky, které prospívají klimatu i ekonomice. Dostali jsme obrovskou podporu na federální i státní úrovni, protože pokračujeme v analýze možných míst pro náš první výrobní závod.“

Společnost Zinc8 podepsala prohlášení o záměru přestěhovat se do iPark87. Jedná se o bývalý kampus TechCity, který se nyní přestavuje na místo čištění EPA. Schumer řekl, že se Zinc8 jako hlavním nájemcem iPark87 by se v Hudson Valley mohlo objevit až 500 nových, dobře placených pracovních míst v oblasti čisté energie.

Boj proti změně klimatu

„Zinc8 je výboj elektřiny, který Hudson Valley potřebuje. A navíc je pozitivním důkazem toho, že když investujete do boje proti změně klimatu, investujete do vytváření dobře placených pracovních míst, nového ekonomického růstu a lepší budoucnosti pro naše komunity. Když EPA oficiálně zahajuje čištění této kdysi kontaminované azbestové skládky, nenapadá mě žádný lepší způsob, jak zahájit renesanci okresu Ulster, než učinit z něj základ pro posílení boje proti změně klimatu investicí do výroby čistých technologií. “ řekl Schumer.

V lednu společnost Zinc8 uvedla, že nainstaluje svou technologii v bytovém komplexu v New Yorku ve zkušebním provozu Newyorské státní energetické výzkumné a vývojové agentury (NYSERDA). V plánu je instalace systému skladování energie zinek-vzduch (ZESS) o výkonu 100 kW/1,5 MWh ve Fresh Meadows Community Apartments v Queensu v New Yorku. To proto, aby se podpořila a zlepšila ekonomika systému kombinované výroby tepla a elektřiny (CHP), který je v současné době v platnosti.

Zdroje: pv-magazine, Top Nosiče